Piráti prožívají další neutěšenou sezónu. Po 14. kole měli na poslední Vervu čtyřbodový náskok, ale po jejím vzepětí a svém rostoucím zmaru se propadli na čtrnáctou příčku. Díky později se rodící rekordní sérii 24 porážek zůstali nakonec poslední o "parník".

Museli tak nejprve oželet play off, pak vyhnutí se baráži a nakonec i třinácté místo.
Zlou šňůru neúspěchů, v nejvyšší soutěži ojedinělou, se povedlo přerušit až v posledním 52. kole výhrou na Kladně (4:1).
V nadstavbě Chomutov přivezl bod z Varů a v pátek podlehl Kladnu 1:2. Teď bude hrát třikrát doma. Připravuje se na baráž, litvínovská motivace je přece jen nižší.

V klubu působí ještě nedávný držitel litvínovského rekordu v počtu odehraných zápasů za klub v nejvyšší soutěži Vojtěch Kubinčák. Odehrál jich za Litvínov 716. A také někdejší útočník žlutočerných barev Josef Straka.
V Litvínově hráli dříve také brankář Hanuljak, obránci Trefný (odchovanci) a Krstev, dále útočníci Hruška, Jíra a o generaci mladší Račuk. I to zvyšuje přitažlivost každého derby.

Ve vzájemných zápasech základní části byl letos Litvínov úspěšnější. Vyhrál všechna utkání.
První venku 3:2 po nájezdech. Druhé doma 2:1, třetí v prosinci v Chomutově 4:0. Tento duel ale dostal později hořkou příchuť, byla to venku poslední výhra HCVL v základní části. Po ní přišlo jedenáct porážek, které přerušila až výhra v nadstavbě na ledě Kladna.
A konečně čtvrté utkání. S tím jediným nebyli fanoušci Vervy zcela spokojeni, Verva totiž doma ztratila bod po výhře 2:1 ze samostatných nájezdů.

Doplněno 15.3.: Litvínov tentokrát nepostaví Hübla, kterého v první řadě nahradí Černý, a Ručinského.

V pátek Rulíkovi a Hořavovi svěřenci zvládli i druhý duel skupiny o umístění, Karlovy Vary porazili prakticky za jednu třetinu (4:0), celkově 5:1. "Pomohlo nám, že soupeř přijel k utkání pozdě, podepsalo se to na něm v úvodu. Pak už se jim nohy rozjely. Dohráváme sezónu a hrajeme ta utkání tak, aby nás bavila. A dnes nás hokej bavil," usmíval se po zápase Michal Trávníček, který má na kontě již 719. utkání za Litvínov v nejvyšší soutěži. A v pátek navíc slavil 34. narozeniny. (I gólem).

Nejproduktivnějším Pirátem základní části se stal 36-letý David Hruška (18+14). Vstřelil i jediný gól PCH v pátek na Kladně.
Jeho tým hrál v sestavě: Růžička – Pulpán, Malec, Stehlík, Jass, Krstev, Mrázek, Bartejs – Bomersback, Svoboda, Bartečko – Kubinčák, Straka, Hruška – Hřebejk, Račuk, Balej – Kaše, Kämpf, Sikora.

Litvínov tentokrát nepostaví Hübla a Ručinského
Před dvěma lety Chomutov baráž zvládl zespoda, na úkor Mladé Boleslavi postoupil do extraligy. Loni si ji vyzkoušel z druhé strany a pozici mezi nejlepšími obhájil.

Jak dopadne s Kladnem letos?
A jak dopadne v neděli další, byť malé, derby s Vervou?
Ve druhém nedělním zápase hostí Vary Kladno.