Výprask od Vítkovic a prohrané derby

Litvínov po úvodní výhře právě nad Motorem odehrál dvě utkání, bohužel si nepřipsal ani bod. Minulý týden se vydal na východ Moravy, kde se postavil Vítkovicím. Duel se však vůbec nevyvíjel podle představ černožlutých, už po první třetině prohrávali o tři branky. Nakonec ve slezské metropoli utrpěli debakl 2:7, z litvínovských hráčů se trefili pouze Jindra a Kroupa.

Další zápas čekal svěřence trenéra Mrázka ve čtvrtek. A nešlo o ledajaké utkání, do města ropy zamířil k derby sousední Chomutov. Domácí v úvodu trochu zaspali a po dvou třetinách prohrávali 0:3. V poslední periodě je dostali na rozdíl jediné branky Bartoš a Jouza, skvělou stíhací jízdu se ale chemikům dotáhnout nepovedlo. Vyhrocený duel ještě na konci zpestřila hromadná bitka, rozhodčí rozdali celkem 154 trestných minut.

"Je škoda, že jsme prvních 40 minut nehráli stejně, jako posledních 20, ve kterých jsme se více tlačili do brány," hodnotil utkání Radek Mrázek. "Myslím si, že remíza by zápasu slušela víc. Soupeř proměňoval šance, my jich zase spoustu neproměnili," dodal litvínovský trenér.

Bodování severočeského celku vede Přemysl Svoboda (20+29), který by už v sobotu mohl nastoupit. Nejlepším střelcem je Marek Berka (27+21), z obránců nejvíce boduje Robert Bártek (3+23). V brance v poslední době dostává prostor Šimon Zajíček.

Motor ve čtvrtek předvedl velký obrat

České Budějovice se sice nachází na posledním místě skupiny F, ztráta na třetí Litvínov a druhé Vítkovice je ale minimální. Minulou sobotu Jihočeši zamířili na sever Čech, do Chomutova. Vyrovnané klání začalo lépe pro domácí, kteří po první třetině vedli 2:1, stvrzující třetí zásah přidal necelé čtyři minuty před koncem Ouřada.

"Je to škoda, protože nám utekla první třetina, která rozhodla," hledal příčinu druhé porážky v řadě budějovický trenér Martin Štrba. "Nastoupili jsme velice nekoncentrovaně, dostali jsme dva góly a v takových zápasech rozhoduje každá minuta a každý detail. Potom už jsme to nezvrátili a neubojovali. Myslím, že nevyhrál lepší tým," přidal.

Ve čtvrtek se Motor představil před vlastními fanoušky a udělal velký krok vstříc vyřazovacím bojům. Třetí porážka by už jihočeský celek odsoudila k nepostupu. Budějovice nezačaly dobře a prohrávaly po deseti minutách o dvě branky, ještě před první sirénou ale snížily. Ve zbývajících třetinách přidaly dalších pět zásahů a důležitý duel opanovaly jasně 6:2, třemi body se blýskl Jan Tlačil.

"Dnes jsme se třemi body a předvedeným výkonem spokojení. Odehráli jsme určitě kvalitní utkání, nicméně jsme odehráli stejně dobře i předešlé zápasy, akorát jsme neměli štěstí v koncovce," řekl za budějovickou organizaci Roman Fousek.

Nejproduktivnějším Jihočechem je Pavel Novák (27+16), druhým Jakub Čížek (18+22). Bekem s nejvíce kanadskými body je Patrik Škola (4+15). Mezi třemi tyčemi se střídají Daniel Svoboda a Marek Dvořák