Se sedmnáctkou jsi odcestoval na turnaj v Basileji. Jak si ho zatím užíváš?

Máme za sebou dva zápasy a dvě výhry, takže nálada je tady parádní. Je to poslední akce letošní sezóny, takže si to užívám maximálně, jak to jde. Basilej je pěkné město a máme tady super zázemí.

V utkání proti Rusku se ti navíc podařilo skórovat.

U toho gólu jsem takzvaně slíznul smetanu. Po skvěle sehrané akci a přihrávce od Guťáka jsem to dával prakticky do prázdné branky.

V reprezentaci se ti podobně jako v juniorce daří pravidelně bodovat. Jsi se svými výkony spokojený?

Tak vždycky to může být ještě lepší, než to je. Ale jsem rád, že se mi daří bodovat a pomáhat tak týmu.

Jaký je rozdíl zahrát si na mezinárodní úrovni oproti domácí soutěži?

Všechno je rychlejší. Je potřeba se rychleji rozhodovat a nenechat soupeři ani centimetr ledu zadarmo. Každý zápas proti nám nastupují ti nejlepší hráči z dané země, takže je to skvělé porovnání, jak si kdo stojí.

S juniorkou jste se letos o bod nedostali do play off.

Každý tým, když začíná sezonu, tak chce dojít do finále a udělat úspěch. Jak se sezóna vyvíjela, tak je to určitě zklamání, protože celý tým do play off chtěl postoupit a probojovat se co nejdál.

Byl jsi jedním ze sedmi juniorů, co si zahráli poprvé za A-tým proti Chomutovu. Jaký to byl pocit?

Byl to neskutečný zážitek zahrát si za naše áčko doma, ještě k tomu v derby proti Chomutovu. Přišlo dost fanoušku a celý zápas fandili, takže jsem si to užil.

Jaké máš před sebou osobní cíle?

Chtěl bych trénovat s A-týmem a dostat se v srpnu na Hlinka Gretzky Cup, takže to jsou teď nejbližší cíle. A v dlouhodobějším horizontu to dotáhnout do NHL.