Nejlepší pozici mají před finišem Karlovy Vary. Jsou na čele tabulky, mají tříbodový náskok a hrají dvakrát doma.

Litvínov je poslední, ale také nastoupí v posledních třech zápasech dvakrát před svými fanoušky.
Svou zatím pasívní barážovou bilanci zde musí zlomit!

Verva se vrátila z víkendového třídenního tripu se čtyřmi body. Stáhla tím čtyřbodovou ztrátu na záchranu (na druhé místo) na jediný bod.

S Jihlavou v neděli tým v baráži poprvé bodoval, i když ji ani potřetí neporazil. Chybělo k tomu proměnit jeden nájezd.

Verva mohla mít o bod víc, Dukla o bod méně. Ale to už je jedno.
Tak nebo tak, v úterý večer se zvládnutou odvetou mohou černožlutí posunout v tabulce před tým z Vysočiny!
Už to je velká motivace.

Ve druhém zápase hostí první Karlovy Vary třetí Kladno a mohou si výhrou vytvořit až šestibodový náskok na záchranu.

Počtáři už počítají, ale na vyšší procentuální pravděpodobnost jejich závěrů je ještě příliš mnoho proměnných a příliš málo pevných výchozích bodů.

Snad jen něco faktů z historie: čtyřčlenná baráž se hraje od roku 2013, letos tedy pošesté.
Druhý tým konečné tabulky nikdy neměl méně než 20 bodů. (Hned třikrát to bylo právě dvacet).
Jiný pohled říká: třetí týmy získaly dvakrát jen 17 bodů, teoreticky tedy stačilo 18 bodů.

Kolik bude na extraligovou příslušnost v ročníku 2018/19 potřeba letos?
I úterní hrací den napoví.

Na ledě by mělo být pět aktuálně nejproduktivnějších hráčů baráže, jihlavští Straka (5+2), Čachotský a Diviš (oba 1+6) a litvínovští Lukeš a Hübl (oba 3+4).

Litvínov zlepšil defenzívu, venku inkasoval za 165 minut hry jen dvakrát.
Zabere v úterý po návratu pod Krušné hory?

Nejlepší cíl pro tým a tento týden je určitě: třikrát vyhrát.

Dukle Jihlava budou v Litvínově na ledě nuceně chybět dva hráči, obránce David Kajínek a útočník Tomáš Jiránek. Oba za prohřešky v nedělním vzájemném zápase.

Jiránek pyká za faul na Daniela Sorvika ve 4. minutě a přijde o dva zápasy. Během baráže je disciplinárně trestán již podruhé, předtím stál dva duely kvůli zákroku na karlovarského Fleka.

Davidu Kajínkovi byla disciplinární komisí zastavena činnost na jedno utkání za faul kolenem na Michala Trávníčka v 52. minutě.
-----------------------------------------------
V pátek zamíří Litvínov na západ Čech k utkání s karlovarskou Energií (18:00) a v neděli přivítá doma kladenské Rytíře (16:00).

Utkání posledních dvou kol baráže mají z důvodu regulérnosti závěru soutěže nařízen jednotný začátek zápasu.
-----------------------------------------------
V pátek opět pojedou dva autobusy Ropáků on Tour na venkovní zápas Vervy, tentokrát do Karlových Varů.
Už se plní druhý autobus, hlaste se na zájezd včas - zde