Hlavní trenér Karel Beran nominoval po včerejším přípravném zápase ve švýcarském Romanshornu, kde čeští mladíci smetli domácí výběr 4:1. Den předtím Švýcary porazili 5:1. Na zpáteční cestě do Čech trenéři všem hráčům oznámili, že s nimi počítají na nadcházející turnaj.

„Do poslední chvíle jsme uvažovali o tom, jak bude nominace vypadat. Po druhém zápase jsme si ještě před odjezdem udělali krátkou poradu a usoudili, že tenhle mančaft necháme pohromadě. Věříme, že uspěje,“ uvedl pro hokej.cz Beran.

Ještě před startem Hlinkova memoriálu sehraje osmnáctka v Břeclavi poslední přípravné klání proti Američanům. Její první zápas ve skupině A je na programu 5. srpna od devatenácti hodin proti reprezentaci Švýcarska. V základní skupině Češi dále narazí na Finsko a Kanadu.

Oba hráči již s reprezentací mají zkušenosti. Myšák si v kategorii U18 zahrál například na letošním mistrovství světa, Baláž zase v uplynulé sezoně patřil k oporám sedmnáctky. U kategorie do osmnácti let kromě toho působí Radim Skuhrovec jako asistent trenéra.

Nominace na Hlinka Gretzky Cup

Brankáři (3):
Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec), Pavel Čajan (Liberec).

Obránci (8):
Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci (13):
Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko).

Náhradníci:

Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Ondřej Dolíška (Vítkovice), Jakub Málek (Vsetín). Obránci: Filip Kovář (Liberec), Adam Nedelka (Pardubice), Jan Sedláček, Jan Holemý (oba Kometa Brno), Václav Svach (České Budějovice), Tadeáš Talafa (Zlín), Jakub Hamšík (Lidingö Vikings, Švédsko), Filip Staněk (Kladno), Tomáš Perička, Jakub Naar (oba Hradec Králové). Útočníci: Michal Klimo (Sparta Praha), Tomáš Labuzík (Slavia Praha), Daniel Ministr (Olomouc), Vojtěch Jiruš, Jan Cikhart (oba Liberec), Michal Rouha (Pardubice), Václav Adamec, Jan Slanina (oba Plzeň), Josef Koláček, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Erik Meluzín (Kometa Brno), Dominik Luža (Zlín), Nico Geidl (Třinec), Lukáš Stehlík (Litvínov), Martin Janda, Kryštof Lang, Jaroslav Kašpar (všichni Hradec Králové).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékaři: MUDr. Miroslav Budoš / MUDr. Jiří Dvořák
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustodi: Pavel Štechmüller a Jan Vejvoda

Program Hlinka Gretzky Cupu

Sobota 3. srpna – přípravné zápasy:
14:30 Finsko – Bělorusko (Břeclav)