BOBování 2017

I letos se Ropáci on Tour a HC VERVA zapojují do charitativní akce BOBování, která je zaměřená na pomoc postiženým dětem v regionu, potřebujícím finanční příspěvek na konkrétní přístroj, rehabilitační pomůcku, či lázeňský pobyt.

„BOBovat“ budeme letos 22. dubna v 18:30 hodin v sále restaurace Beseda v Křižanově u Hrobu. 

BOBování pořádá regionální folková kapela Bob a Bobci, která tento charitativní festival založila na počest zesnulého kapelníka Boba, která miloval děti kolem sebe a rád jim dělal radost. Akci také podporují regionální živnostníci, firmy a účinkující kapely.

Letos pomáháme pětileté Adélce Steinickerové, která se narodila s poměrně vzácným dědičným onemocněním – Larsenovým syndromem.
Nemoc se projevuje nadměrnou pohyblivostí kloubů a vazů. Klouby se tak mohou snadno dostat ze své přirozené polohy a způsobit tak vážné komplikace, např. luxaci (vykloubení).

U Adélky byla také v souvislosti s tímto syndromem zjištěná vrozená vada – oboustranný pes equinovarus. Projevuje se chybným postavením nohou v hlezenním kloubu, kdy jsou nohy stočeny směrem dovnitř a vzhůru. Nejde sice o bolestivé onemocnění, ale ovlivňuje schopnost dítěte naučit se stát a chodit. Proto bylo nutné začít s léčbou již v kojeneckém věku.

Svoji první operaci prodělala Adélka již v deseti měsících. Klouby má postiženy na všech končetinách, potřebuje pomoc okolí i při nejběžnějších činnostech. BOBování by rádo Adélce přispělo k nákupu rehabilitačních pomůcek, kočárku, ortopedické obuvi a uhrazení lázeňského pobytu. 

Od roku 2013 pomáhají i Ropáci a pořádají sbírky a aukce dresů hokejových ikon.
Pomoci můžete i Vy! Adélce byl založen transparentní účet, jehož číslo je 2401185594/2010. Tam můžete zasílat finanční příspěvky, ať už velké, či malé. 
Děkujeme!