Před sezonou jste změnil působiště, z Nižněkamsku jste se přesunul do Spartaku Moskva, jak se vám podařilo zapadnout a jak jste v ruské metropoli spokojen?

Do kabiny jsem zapadl bez problému tak jako do každého týmu. V Moskvě se mi zatím moc líbí, je to velké město a je tam spousta možností, pro mě příjemná změna oproti Nižněkamsku.

Z dosavadních šestadvaceti zápasu jste na 5. místě tabulky západní konference KHL, vy jste zatím přispěl jedenácti kanadskými body, jak zatím hodnotíte své působení ve Spartaku?

Co se týče týmového umístění, tak páté místo není vůbec špatné, ale je to tam strašně vyrovnané, tím dvoubodovým systémem nikomu moc neutečete a ti zespoda se drží pořád na dostřel. Je čtvrtina sezony, takže nic není rozhodnuté, ale začátek relativně dobrý. Co se týče mé bodové aktivity, tak by to mohlo být lepší.

V posledních letech jsme si zvykli vídat vás v dresu národního týmu, je vaší motivací pro letošní sezonu opětovná účast na mistrovství světa?

Na to vůbec nemyslím, momentálně se soustředím na klubovou úroveň, teď na Karjalu, abychom vyhráli proti Finsku a dál se zatím nekoukám.

Českou reprezentaci nově vede z pozice hlavního trenér Miloš Říha společně s asistentem Robertem Reichelem, se kterým se znáte již z působení v Litvínově. Jak se vám pod novými trenéry pracuje?

Převládá taková volnost, nechává to na hráčích, aby si dělali na hřišti, co umíme nebo co bychom měli umět. Jsem spokojený, nemám na to výhrady, zatím je brzo hodnotit práci trenéra.

Máte za sebou první utkání na turnaji Karjala proti Švédům, trenér Říha si pochvaloval atmosféru v pražské Tipsport aréně, jak na vás působilo po delší době si zahrát před českými fanoušky?

Atmosféra byla vynikající, plný zimák, bylo slyšet neustále povzbuzování. Staré haly mají své kouzlo, jak tady v Praze tak i v Litvínově.

Do utkání se Švédy jste nastoupil ve formaci společně s Michalem Řepíkem a Rudolfem Červeným, jak hodnotíte spolupráci po prvním zápase?

Hráli jsme spolu poprvé, nějaké šance jsme si vytvořili, myslím, že to nebylo špatné.

Po přesunu do Helsinek vás čeká utkání s domácími Finy a o den později s Rusy, co od těchto zápasů očekáváte?

Proti Finsku očekávám podobný vývoj jako se Švédskem, mají taky spoustu nováčků, hodně to bude o bruslení. A Rusko? Ti hrají furt stejně. Ti nás nemají asi čím překvapit.

Do KHL jste zamířil z Litvínova, sledujete stále počínání svého bývalého týmu?

Sleduji, protože tam hraje brácha, start do sezóny měli výborný, teď přišel trošku útlum, nějaké zraněné obránce měli a start jim hodně pomohl. Drží se v polovině tabulky a kdyby se drželi nadále na těch postupových místech play off, tak by to bylo super.

Chtěl byste něco vzkázat do Litvínova bývalým spoluhráčům či fanouškům?

Ať pokračují v trendu ze startu sezony, ať se jim daří dál. Fanoušci jsou tam výborní, tak k tomu není co dodat.