Rozhovory 05.08.2021
Autor: Kamila Stříteská

Andrej Kudrna: Hráli jsme na tři formace, zápas byl kondičně náročný

V úvodním přípravném zápase sezony se jako první zapsal na listinu střelců Andrej Kudrna, který ve třetí minutě otevřel skóre klání. Poté se přihlásila o slovo Energie a nakonec Litvínov prohrál na karlovarské půdě 5:3. „První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít,” hodnotí utkání autor úvodní branky.

Andreji, jak byste zhodnotil první přípravné utkání sezony?

Pro většinu z nás je to první zápas po dlouhé době. Všichni jsme v plné přípravě, tudíž to určitě není krásný hokej. Na druhou stranu padlo hodně gólů, řekl bych, že se hrálo dost útočně. Myslím, že divákům se mohlo utkání líbit. Pro nás to byla výborná příprava

Myslíte si, že z vás byla cítit únava z náročných tréninků?

Podle mě je každý unavený, je to zkrátka taková část sezony. Hráli jsme na tři formace, a to víc jsme měli zápas kondičně náročný. První a třetí třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, které jsme ale nedokázali využít. Škoda je té druhé třetiny, kdy se těžko střídá. Když navíc hrajeme na tři pětky, tak tím spíš se stane nějaký závar a těžko se to potom dobíhá. První a třetí třetina ale vznesla dobrá kritéria.

Jak hodnotíte svou spolupráci s Matúšem Sukeľem?

S Matúšem jsem často nastupoval i během sezony, takže se známe. Víme, co od sebe můžeme čekat. Nyní to vyšlo tak, že nás trenér dal dohromady a uvidíme, jak to bude dál.

Co říkáte na mladé hráče? Tim Danielčák se hned v prvním zápase střelecky prosadil…

Pro kluky je to výborné, když si mohou zahrát takové zápasy. Myslím si, že to je také účelem přípravných zápasů, aby se mladí hráči seznámili s extraligovým hokejem. Ujali se toho velmi dobře, kluci s námi pravidelně trénují, tudíž jsou v tempu. Pokud se jim podaří dát gól, tak je to skvělé pro jejich sebevědomí.

Po dlouhé době byli na utkání přítomní také diváci. Cítil jste nějaký rozdíl?

Samozřejmě. Minulá sezona byla z tohoto hlediska velmi náročná. Lidé na stadionech chybí. Atmosféra je úplně jiná, když jsou na zápasech fanoušci a z hlediště jsou cítit nějaké emoce.

Zápasy - Dorost dnes

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři zničili Salzburg a podruhé za sebou vyhráli, hattrickem se blýskl Danielčák

Po páteční výhře nad Českými Budějovicemi se juniorce podařilo vysoce přehrát také rakouského soupeře. Litvínov si po brankách Lukáše Stehlíka, Marka Slavíka, Jana Vopata, Jaroslava Fišera a hattricku Tima Danielčáka připisuje další tři body do tabulky.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Vítězný návrat na domácí půdu, junioři porazili České Budějovice 4:1

Tři zápasy čekali na první domácí vítězství, dočkali se v pátek večer. Černožlutí junioři po gólech Davida Skuhrovce, Víta Berana, Lukáše Stehlíka a Jana Vopata získali tři body proti českobudějovickému Motoru.
Více >
×
Odehrané 15:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary