Není to poprvé na ledě, není to ani blízko před prvním zápasem. Ale pondělí 22. července je přece jen výjimečný termín - od tohoto dne už se hráči HC VERVA Litvínov budou nepřetržitě připravovat na zahájení nového ročníku Tipsport extraligy.

Trenérům Jeřábkovi, Rosolovi a Hrabákovi se první den po dovolených hlásilo cca 28 hokejistů.
Obránci Jiří Šlégr a Vlastimil Kroupa, kteří ohlásili restart kariéry, stejně jako Martin Ručinský, o jehož služby má klub stále zájem, by se k týmu měli připojit během následujících dnů a týdnů.

Na programu úvodního tréninku, který se odehrál za slušného vedra, byl běh, fotbal, posilování, švihadla.

Po dalším úterním tréninku na suchu se tým začne připravovat od středy 24. července na spodní ledové ploše, kde již běží tréninky nejstarších mládežnických kategorií.