Žáci 13.02.2020
Autor: Petr Význer

ŠESTKA: Litvínov pokračuje na vítězné vlně

Šestá třída si po dvou prohrách v řadě vytvořila novou sérii výher, kterou načala už proti Ústí nad Labem a pokračuje v ní i nadále. Chemici zdolali Litoměřice hlavně díky skvělému vstupu do první a následně i do druhé třetiny. Utkání proti Bílině rozhodla už první třetina, v níž se doslova roztrhl pytel s góly. Na tuto smršť už nedokázala Bílina adekvátně zareagovat a odjíždí z Litvínova s deseti inkasovanými brankami v zádech.
Šesťáci si v posledních utkáních s radostí zastříleli. Do utkání proti Litoměřicím vstoupili skvěle, když ve druhé minutě rozvlnil síť hostující branky Komůrka. Těsně před první přestávkou upravil na 2:0 po Příhodově přihrávce Viedemann. Chemici vlétli i do prostřední části ve velkém stylu. Neuběhla ani minuta a z gólu už se radoval Goga. Litoměřicím se povedlo skóre, krátce před polovinou utkání, kosmeticky upravit. Černý totiž procedil touš za Skleničkova záda.

Netrvalo to dlouho a po Danihelkově pasu vrátil Litvínovu tříbrankové vedení svou druhou branko Komůrka. Když v šestatřicáté minutě upravoval Hodek na 5:1, zavánělo to debaklem, protože o necelou minutu později zaúřadoval v útočném pásmu Spálenka, a ještě navýšil vedení domácích. Ve třetí třetině přidal svou druhou branku Viedemann, který si ještě připsal bod za asistenci na gólu Macholdy.

V úterním zápase proti Bílině se střelci činili ještě více než v předchozím utkání. Šesťáci měli snovou první třetinu. Korkeše během ní prostřelilo pět různých střelců! Nejprve Viedemann, na kterého navázali Mentlík, Petružálek, Pecka a Goga. V prostředním dějství Bílina trochu zabrala. O první branku v ní se sice postaral Macholda, ale vzápětí skóroval Rytíř. Příhoda vrátil chemikům zpět šestibrankový náskok, ale v téže minutě snížil Socháň. V závěrečné části ještě prostřelili Roučka Příhoda, který přidal svou druhou branku, Janouch a také dvougólový střelec Pecka.

18. kolo

HC Litvínov - HC Stadion Litoměřice 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Komůrka, 19. Viedemann (Příhoda), 21. Goga (Rubeš), 28. Komůrka (Danihelka), 36. Hodek, 37. Spálenka, 51. Viedemann, 57. Macholda (Viedemann) - 26. Černý (Hodek)

Litvínov: Sklenička (Bartko) - Macholda, Hranáč, Mentlík, Spálenka, Příhoda, Goga - Gimmler, Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Viedemann, Danihelka, Havriliak, Rubeš, Bomberovič

Litoměřice: Pobl - Kodytek, Král, Chlouda, Beránek, Horák, Nádvorský, Hendrych, Černý, Vrzáček, Bartoníček, Vondráček, Wippler, Hodek

16. kolo

HC Litvínov - HC Draci Bílina 10:2 (5:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Viedemann (Macholda), 6. Mentlík (Příhoda, Danihelka), 7. Petružálek (Macholda), 12. Pecka (Havriliak, Hodek), 16. Goga (Příhoda, Havriliak), 25. Macholda, 36. Příhoda, 48. Příhoda, 56. Janouch (Viedemann), 58. Pecka (Petružálek, Macholda) - 27. Rytíř (Bačík), 36. Socháň

Litvínov: Bartko (Sklenička) - Macholda, Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Příhoda, Goga - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Janouch, Viedemann, Havriliak, Michálek, Bomberovič, Danihelka

Bílina: Korkeš (30. Rouček) - Sichrovský, Maciejewski, Eisner, Foršt, Socháň - Chot, Bačík, Rytíř, Chládek, Hojer, Knotek, Schmiederová

Žáci včera

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Žáci před 2 dny

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Žáci před 3 dny

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.