Piráti se v současné době nachází na třetím místě tabulky, na jejich ledě však už od začátku zápasu dominovali hosté. Ve třetí minutě otevřel skóre Maštalířský a čtyři minuty poté už to bylo o tři branky po trefách Dudáčka a Holčáka.

Pozvolný nárůst ve skóre pokračoval i v prostředním dějství. Až na konci druhé dvacetiminutovky se prosadil Mičovic, který pouze snižoval na 1:7. Domácím se podařilo vstřelit jeden gól i v posledním dějství, vysoké porážce 2:10 ale nezabránili. Hattrick a dohromady pět kanadských bodů zaznamenal litvínovský útočník Maštalířský.

Sokolov je na tom tabulkově hůř než Chomutov, přesto velkou část první třetiny černožlutým vzdoroval. Na úvodní zásah Dudáčka zareagoval necelou minutu a půl nato Sobotka. Vedení domácím vrátil Bednařík a litvínovští ho od této chvíle už nepustili.

Po první třetině na výsledkové tabuli svítil stav 4:2, veškeré naděje Baníku na dobrý výsledek ale zhatila druhá perioda. V té Západočeši obdrželi šest branek a sami nevstřelili ani jednu. Třetí dějství sice dopadlo smírně, už ale nezměnilo nic na vysoké litvínovské výhře 12:4. Tentokrát byl autorem hattricku a pěti kanadských bodů Lukáš Tůma.

Chemici mají na první příčce skupiny osmibodový náskok na druhé Kladno. Nejproduktivnějším hráčem výběru je Matěj Maštalířský (38+38), druhý je Jakub Bednařík (38+37).

Další zápas čeká devítku 16. ledna proti Mostu.

18. kolo

Piráti Chomutov - HC Litvínov 2:10 (0:3, 1:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 40. Mišovic (Svoboda), 48. Mišovic - 3. Maštalířský (Tůma, Bednařík), 6. Dudáček (Bednařík), 7. Holčák (Sčislák), 22. Čech, 30. Bednařík (Maštalířský), 33. Zetek (Tůma), 37. Maštalířský (Bednařík, Tůma), 41. Maštalířský, 45. Sčislák (Bystřický), 56. Tůma (Maštalířský)

Piráti Chomutov: Perůtka (7. Hrůza) - Svoboda, Husinecký, Hynek, Badinka, Valevaty, Žižka - Kubánek, Skrutek, Horský, Mišovic, Zeman, Husa, Mahmutovič

HC Litvínov: Tuhý (30. Kokhanin) - Dudáček, Bystřický, Síč, Chovanec, Zetek - Mikolášek, Tůma, Maštalířský, Sčislák, Mach, Peroutka, Kurty, Holčák, Bednařík, Čech

19. kolo

HC Litvínov - HC Baník Sokolov 12:4 (4:2, 6:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Dudáček (Kurty), 9. Bednařík (Maštalířský, Tůma), 16. Mach (Bystřický, Dudáček), 20. Maštalířský (Bednařík), 21. Tůma (Maštalířský, Bednařík), 28. Tůma (Peroutka, Síč), 30. Čech (Sčislák, Kurty), 31. Mach (Holčák), 32. Tůma (Maštalířský, Bednařík), 33. Síč (Kurty), 49. Bystřický, 58. Maštalířský (Tůma) - 7. Sobotka (Rybár), 18. Šilhan (Doubek), 44. Kvasňovský (Máhler), 57. Pašek (Sobotka)

HC Litvínov: Tuhý (30. Kokhanin) - Dudáček, Bystřický, Síč, Chovanec, Zetek - Tůma, Maštalířský, Sčislák, Mach, Peroutka, Kurty, Holčák, Šprynar, Bednařík, Čech

HC Baník Sokolov: Zmrhal - Malý, Mlejnek, Pašek, Halberštát, Beran, Máhler - Rybár, Sobotka, Šilhan, Kvasňovský, Eismann, Salva, Holejšovský, Sobotka, Doubek