Preview - Dorost 14.01.2020
Autor: Petr Význer

Nabitý rozvrh pro dorost! Litvínov narazí na Zlín a Pardubice

Litvínovské mladíky čeká po dvou domácích zápasech v řadě výjezd do dalekého Zlína, kde hraje 15.1. a hned druhý den změří síly v Pardubicích s domácím Dynamem. Dorostenci se pokusí odčinit předchozí prohru s Přerovem, kterému podlehli po prodloužení.
Mladé naděje litvínovského hokeje si z posledních dvou utkání odnesly tři body za výhru 4:1 proti Havlíčkovu Brodu. Na tento povedený výsledek chtěly navázat proti Přerovu, ale v přestřelce mu podlehly 3:4, když pokaždé doháněly ztrátu jedné branky. Na Halíkovu branku zareagoval Iljuk, na Jobánkovu Špaček a po Hradilově trefě vyrovnával Brouček. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém dostal puk za Čermákova záda znovu Jobánek. 

PSG Berani Zlín si po dvou porážkách v řadě smlsli na pražské Slavii, které nadělili osm kousků. Až po pátém gólu Zlína dokázala Slavia snížit, ale ztracený rozdíl pěti branek zanedlouho vrátil Laciga. Skoupý z trestného střílení znovu snížil, aby sledoval, jak Laciga znovu vrací Beranům náskok, také z trestného střílení. Zvýšit rozdíl se podařilo ještě Ramertovi, na jehož branku zareagoval v 60. minutě Hofmann. 

Dynamo Pardubice nejdříve na domácím ledě těsně porazilo Kladno 3:2. Následně se vydalo na cestu do Plzně, odkud si svěřenci Petra Hemského odvezli drtivou porážku 0:8. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:0 pro domácí indiány. Když zazněla druhá siréna, odcházeli pardubičtí z ledu již se čtyřmi góly ve své síti. Ten pravý kolotoč se však rozjel až v poslední periodě, v niž Západočeši skórovali čtyřikrát a upravili tak výsledek na konečných 8:0. 

V kanadském bodování se z litvínovských hráčů nejvíce daří Dominiku Broučkovi. Mladý útočník má na svém kontě 36 bodů za šestnáct branek a dvacet asistencí. Druhý Marek Slavík vstřelil devět branek, ke kterým přidal dvanáct asistencí. Na špici se ve Zlíně pohybuje Lukáš Chludil s osmnácti góly a sedmnácti asistencemi. Stříbrná příčka patří Michalu Tomečkovi (10+13). Bodování v Pardubicích vládne František Formánek (23+15) a jen o dva body je za ním Dominik Pavlata (19+17).
Mládež před 2 dny

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >