Chomutovským rivalům patří první místo, přičemž druhý Slovan na ně ztrácí propastných devět bodů. Litvínov zažívá hubenější časy, po devatenácti kolech je aktuálně sedmý. Výchozí faktory mluvily jasně pro domácí Piráty. Ti splnili roli favorita a do utkání doslova vlétli. Po třech minutách oslavoval branku Döring, jemuž asistoval Nastoupil. Po patnácti vteřinách inkasoval Litvínov znovu, když se do role střelce pasoval Nastoupil. Stejný hráče byl i u třetího gólu chomutovských.

Na závratných 4:0 zvýšil v oslabení Sedláček a Litvínov byl na kolenou. Naději vykřesal černožlutým Handlíř, který se podobně jako jeden z Pirátu prosadil v početní nevýhodě. Na litvínovskou branku navázal v druhé třetině Suchánek, jenž snížil ve hře 4 na 5. Poté se dostali ke slovu opět domácí. V hloučku spoluhráčů se ocitl Döring. Celé druhé dějství uzavřel pirátským gólem Novák. Poslední slovo ale řekli chemici, za které mírnil porážku Hodek.

V nedělním zápase přivítali Severočeši Baník Sokolov. Na první gól se čekalo do 16. minuty, Efler zužitkoval Zímovu nahrávku a otevřel skóre. Vítěznou branku si připsal Prejza, který svou trefou otevřel gólový účet druhé třetiny. Sokolovští se připomněli trefou Dobřemysla, ale to bylo z jejich strany všechno. V závěrečné části zvýšil na konečný 3:1 Čermák.

18. kolo

Piráti Chomutov - HC Litvínov 6:3 (4:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Döring (Nastoupil, Malcovský), 3. Nastoupil (Malcovský), 5. Nastoupil (Malcovský, Döring), 9. Sedláček, 34. Döring (Nastoupil, Malcovský), 40. Novák (Dvořák) - 18. Handlíř (Efler), 29. Suchánek (Trachta), 47. Hodek (Prejza)

Piráti Chomutov: Král - Vejr, Hynek, Dvořák, Šugár, Pokorný, Steklý - Novák, Nastoupil, Vogl, Hlíza, Sedláček, Malcovský, Döring

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Halada - Leitner, Prejza, Srbecký, Voženílek, Handlíř, Suchánek, Hodek, Vladař, Efler, Čermák

19. kolo

HC Litvínov - HC Baník Sokolov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Efler (Zíma), 30. Prejza (Petružálek), 52. Čermák (Havlík) - 40. Dobřemysl (Sztolarik, Mähler)

HC Litvínov: Trejbal (40. Hauptvogel) - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Spálenka, Sýkora, Halada - Leitner, Prejza, Srbecký, Voženílek, Petružálek, Handlíř, Suchánek, Efler, Čermák

HC Baník Sokolov: Novák (Čurlin) - Herout, Bauer, Nešvera - Moulis, Skála, Šedivec, Mähler, Sztolarik, Dobřemysl, Dulovec