Rozhovory - Dorost 11.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Hrajeme jako tým, říká Vopat o dorostu. Co stojí za jeho formou?

Loni nasbíral osmnáct bodů za celou základní část, teď stejnou metu stihl v osmi utkáních. Nositel slavného jména Jan Vopat se vypracoval v jednu z útočných opor litvínovských dorostenců a momentálně je jejich nejproduktivnějším hráčem.
Dorostenci vyhráli šestkrát v řadě, než včera překvapivě podlehli pražské Kobře po nájezdech. „Hrajeme v klidu a všichni spolu jako tým. Trenéři nás nechávají v útoku hrát, co chceme, s nadsázkou řečeno. Útok je prostě jenom na nás. Obranu máme nacvičenou. Spočívá to v tom, že si přihráváme, hrajeme jeden za druhého a skáčeme do ran,“ prozradil Vopat v rozhovoru pro hokej.cz. 

Velký podíl na povedeném vstupu do soutěže má právě syn slavného litvínovského odchovance, který už po osmi zápasech překonal svoje loňské bodové maximum. Nyní má na kontě sedm vstřelených branek a dvanáct asistencí. 

„Za sebe musím říct, že jsem velmi spokojený. Hlavně v lajně jsme si se spoluhráči sedli. S Danielem Dejem a Davidem Skuhrovcem nám to zatím klape. Doufám, že to tak bude pokračovat dál. Hlavní ale je, že se daří celkově týmu,“ pochvaloval si.


Co stojí za jeho bodovou explozí? „Minulou sezonu jsem byl malý a slabý. Byl jsem většinou nervózní. Přes léto jsem na sobě makal, takže jsem zesílil a navíc i vyrostl. Hraju s větším klidem a ženu se za svým cílem. Body přichází, protože se nám daří v lajně. Hrajeme spolu, kluci podporují mě a já podporuju je, takže se daří nám všem,“ osvětlil Vopat.

Svěřenci trenéra Tvrzníka získali i cenný skalp plzeňských indiánů: ti je loni v prvním kole vyřadili z play off. „Porazit Plzeň je největší motivace a radost, protože nám dělala problém vždycky. Hráli jsme jako tým jeden za druhého, na nic jsme se nevykašlali, a proto jsme vyhráli. Můžeme být rádi, že jsme ji porazili, protože je to nejtěžší soupeř z naší skupiny.“

„Určitě se chceme dostat do play off. Při troše štěstí a když budeme hrát stejně jako teď, pak se chceme dostat na republiku a vyhrát ji,“ uzavřel. 
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >