Rozhovory 13.01.2019
Autor: Tereza Čubanová, Daniel Kinc

Lukáš Kašpar: Myslím, že dnes jsme víc chtěli

Chemici zvítězili ve venkovním duelu proti silnému soupěři z Brna. Po dlouhé době tak Litvínov veze z brněnského stadionu tři body. Lukáš Kašpar se proti svému bývalému klubu blýskl hned dvěma kanadskými body. Vstřelil svůj druhý gól v litvínovském dresu a navíc skvěle přihrál Martinu Hanzlovi na rozhodující trefu zápasu! Jak hodnotí utkání si přečtěte v rozhovoru.

Ve vzájemných zápasech Kometa - Litvínov to vypadá tak, že kdo chce vyhrát, musí mít Kašpara.

"No já jen doufám, že to bude platit i další zápas." (směje se)

Jak těžké to pro Vás dnes bylo, vzhledem k tomu, že jste stál proti svému bývalému týmu?

"Nebylo to těžké. Sice jsem tu hrál, ale takové zápasy pak prostě bývají. Už jsem takových odehrál víc. Samozřejmě motivace je asi trošku větší, ale je to dané spíše tím, jaký je to tým. My jsme moc rádi, že jsme ty tři body urvali. Hodně jsme je potřebovali."

Slíbil jste klukům v kabině něco za ty tři body?

"Ano, ano. Něco tam hodím do kasy."

Změnila se nějak Kometa od té doby co jste odešel?

"Určitě tam nějaké změny budou, ale táhnou to pořád ti stejní."

Dnes jste dal druhý gól od příchodu do Litvínova a na další jste nahrál. Byl to pro Vás zatím jeden z nejlepších zápasů za Litvínov?

"Já jsem rád, že to tam spadlo. Momentálně se nám nedaří celému týmu dávat góly. Takže jsem rád, že jsme dnes dali čtyři plus jeden do prázdné brány."


Jak jsou pro vás tyto body důležité v honbě za play-off?

"Hodně důležité. Hlavně z toho důvodu, že jsme v posledních čtyřech zápasech získali jen tři body. Navíc, jak jsem už říkal, dáváme strašně málo gólů, takže doufám, že tohle bude impuls do dalších zápasů. A že nám to pomůže."

Vnímali jste, že jste to rozhodli v době, kdy v bráně Komety stál mladý gólman, kterého jste nakonec vyhnali z branky?

"To je úplně jedno kolik mu je let. Já si myslím, že je to dost kvalitní gólman. Teď je sice mladý, ale myslím si, že se o něm ještě hodně uslyší."

Co rozhodlo v dnešním zápase?

"Asi v té první třetině, kdy jsme dali rychlé tři góly. Bohužel jsme pak dostali, ale nesložili jsme se z toho a jeli jsme dál. Myslím, že dnes jsme víc chtěli."

Zatrnulo ve Vás, když po Hanzlovo gólu v oslabení Kometa snížila?

"Tak je to samozřejmě nepříjemné. Stávat by se nám to nemělo. To stejné, jak jsme dostali gól na konci druhé třetiny. Dnes jsme to ale ubojovali."

Nebyli jste až překvapení po té první třetině, že vedete o dva góly?

"Já jsem překvapený nebyl, nevím jak kluci. Myslím, že my jsme začali hodně dobře a nějak nám to tam spadlo. Už bylo načase, aby nám tam něco takto napadalo. Jak říkám, my jsme se střelecky trápili posledních pár zápasů."

Když jste se chystali na Kometu, bylo to hlavně o přípravě na jejich první útok?

"Chystali jsme se na celý tým. Všichni se snaží hrát stejně. První útok je trošku specifický, oni si tam tak jezdí a mají trošku víc volnosti. Na to se úplně připravit nedá, spíše jen dávat pozor, když ti kluci jsou na ledě."Žáci dnes

Třeťáci si zpestřili letní přípravu plaváním

Třetí třída v rámci letní přípravy navštívila plavecký bazén, kde absolvovala další z mnoha tréninků.
Více >
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >