Je důležité, aby kluci měli naše černožluté srdíčko, míní trenér Nosek

Mladší dorost má za sebou dobrou sezonu. Probojoval se až do semifinále soutěže, ale na Mistrovství České republiky se těsně nedostal. Sezonu, která se nesla ve znamení největšího počtu branek vstřelených v oslabení, hodnotil trenér mladšího dorostu Martin Nosek.

V základní skupině mladší dorost skončil druhý, ve druhé části ale těsně obsadil třetí místo.

„ Jako mužstvo jsme si dali za cíl dostat se na Mistrovství České republiky a ukořistit nějakou medaili, což se nám bohužel nepodařilo. Vypadli jsme v semifinále po vyrovnaném výkonu s Libercem, proto sezonu nehodnotíme jako vynikající, ale jako mírně nadprůměrnou,“ vysvětlil trenér mladšího dorostu Martin Nosek. „Hodnotili jsme kladně, že kluci za celou sezonu neměli žádný velký výkonnostní výkyv a dařilo se jim udržovat si stálou formu. My se snažili o pestrost tréninků a o to, aby kluci chodili na tréninky rádi a tím pádem i dobře trénovali. Navíc se nám podařilo zapracovat i B-tým mladšího dorostu, který s naším A-týmem dobře fungoval.“ dodal trenér.

Příští rok hokejisty dorostu čeká obdobný trénink, jako tomu bylo v letošní sezoně. „Chtěli bychom tréninky i přípravu pojmout podobně, jako tento rok. Je důležité, aby to kluky bavilo, hráli s chutí a měli naše černožluté srdíčko. Musí vědět, za co hrají a za co padají do ran,“ říká Nosek. Nicméně jednu věc je třeba zlepšit. Přestože mladší dorost vévodil tabulce, která se týkala největšího počtu branek vstřelených v oslabení, hrál prim i v tabulce týkající se počtu početních nevýhod. „S tímto nešvarem jsme se potýkali už od prvního srpnového turnaje, který probíhal v Litvínově. Mladé hráče nemůžeme finančně trestat. Museli jsme jim vše vysvětlovat, ale bohužel v zápalu hry jsme se u některých hráčů nevyvarovali faulů a nedisciplinovanosti. Myslím, že jsme na to doplatili v play – off,“ míní trenér mladšího dorostu.

Nejlepším nahrávačem základní části soutěže se stal patnáctiletý Lukáš Stehlík, který se v základní části vyšplhal na druhé místo v kanadském bodování. To ale není jediné jméno, které má potenciál. Druhým nejlepším střelcem se v základní části stal Jan Myšák, který už nastupuje i za starší dorost a dokonce se dostal i na Turnaj čtyř v kategoriích U16 a U17. Ostatně v kategorii U16 se potkal s dalším litvínovským odchovancem Ondřejem Balážem. „Honza Myšák je cílevědomý hráč. Asi ve čtvrté nebo v páté třídě se zlomil, začal na sobě pracovat a dělat věci navíc. Každým rokem se výkonnostně posouval výš a výš. Vždycky mu říkám, že je jak pitbul. Má totiž cíl a za ním jde. Ondra Baláž hrál až do osmé třídy v útoku. Teprve později se z něj stal obránce. Nyní je z něj konstruktivní bek, který umí rozehrát i zaútočit. Navíc má dobrou střelu,“ zakončil trenér.