Měli jsme slabý ročník, říká Radek Goga

Sezona pro ně nezačala šťastně, pak ale přišel zlom, který vyvrcholil vítězstvím na turnaji v Rosenheimu. Čím byl obrat způsobený? A kdo z týmu má šanci se prosadit? Uplynulou sezonu osmé třídy zhodnotil trenér Radek Goga.

Do první půlky sezony vstoupila osmá třída špatnou nohou, druhá polovina už se ale nesla ve znamení rapidního obratu. V tabulce nakonec obsadila pátou pozici a třešničkou na dortu se stal vyhraný turnaj v německém Rosenheimu. Měli jsme slabší začátek, skoro nic se nám nepovedlo, připustil trenér osmé třídy Radek Goga. Ke konci soutěže se ale hra i zápasy začaly zlepšovat. Závěr byl dobrý, přehrávali jsme i silnější soupeře a byl vidět herní pokrok, dodal.

Koncem listopadu mužstvo konečně chytilo vítěznou vlnu. Každý rok přijdou noví kluci, a my je musíme odhadnout. Letos jsme měli početně slabý ročník a týmu chvilku trvalo, než se sehrál. U dětí je to těžké, některé vyspějí dřív a jiné později, shrnul Goga.

Velmi dobrý výkon letos předvedli Jakub Šikl, David Habětín a David Hauptvogel. Ti kluci patří mezi šikovnější hokejisty, které v týmu máme. Teď už je jen na nich, zda se dokážou prosadit v dorostu. Bohužel bychom v týmu takových hráčů potřebovali víc, míní Goga. Nicméně ještě jedno jméno určitě stojí za zmínku. Ročník má velkou oporu v brankáři Petru Herkommerovi, který bude pro dorost příslibem, uzavřel trenér.