Trenéři a realizační tým

Jiří Šlégr

šéf realizačního týmu

narozen 30. května 1971

Olympijský vítěz (1998), vítěz Stanley Cupu (2002) a mistr světa (2005) poprvé trénoval litvínovské mužstvo v sezóně 2009/10 jako asistent J. Kučery. V realizačním týmu A-mužstva působil i v ročníku 2011/12.
V NHL hrál postupně za Vancouver, Edmonton, Pittsburgh, Atlantu, Detroit a Boston. Od roku 2006 je trvale zpět v Litvínově. S bohatou aktivní kariérou se rozloučil v roce 2015 ziskem mistrovského titulu. V závěru této sezóny již znovu pomáhal na střídačce, stejně tak v sezónách 2015/16 a 2016/17. 9. ledna byl jmenován k A-týmu.
Zároveň je předsedou představenstva klubu, v jehož vedení pracuje již od roku 2010.


Darek Stránský

člen realizačního týmu

narozen 20. června 1970

Trénovat profesionálně začal v roce 2000 ve Vítkovicích, malé děti vedl včetně svých již několik let předtím. V Ostravě působil u dorostu až do roku 2011, pak dva roky trénoval mladší dorost v Havířově.
Před příchodem do Litvínova působil tři roky ve Spartě, u juniorky. Zkušenosti má také z reprezentačních mládežnických výběrů.
Aktivně hrál ve VŽKG, na Slovensku v Topolčanech a v Martině, dále v Zetoru Brno a ve Frýdku-Místku.
Do Litvínova přišel v květnu 2016, pomohl k 5. místu po základní části a 7. místu celkově.
Jeho otec Vladimír, mistr republiky z roku 1981, vedl Vítkovice v extralize v sezónách 1994/95 a 1995/96.

Ondřej Weissmann


člen realizačního týmu

narozen 28. října 1959

Litvínovský odchovanec, v lize debutoval již ve věku 16,5 roku. V době vojny v Jihlavě reprezentoval ČSSR.
V Litvínově zasáhl do 13 sezón a odehrál 445 utkání.
Posléze úspěšný trenér, 2x mistr světa jako asistent (2005 a 2010). Sám vedl tým na dvou akcích Euro Hockey Tour. Působil také u reprezentační „20“.
U A-mužstva Litvínova v letech 1992-94 (s I. Hlinkou a J. Beránkem st.) a 1994-95 (s F. Vorlíčkem). Poté jako hlavní trenér v sezóně 1997/98 (s V. Jeřábkem, později asistenti I. Hlinky) a v úvodu sezóny 1998/99 (s V. Jeřábkem).
S dorostem získal titul mistra ČR (1997). Poté trénoval ve Slavii, kde získal titul.
S juniory Litvínova 3x bronz. Pracoval pro mládež HC Litvínov, u A-týmu Vervy naposledy v sezóně 2015/16. Jmenován k mužstvu byl 9. ledna 2018.

Radim Skuhrovec

člen realizačního týmu

narozen 10. května 1974
Bývalý obránce Radim Skuhrovec je litvínovským odchovancem. Po působení v první lize, zejména v Ústí, a v extraligovém Kladně, se do Litvínova vrátil jako zkušený hráč v sezóně 2003/04.
V klubu působil dalších osm let, odehrál zde 438 utkání.
Komunikativní, fanoušky oblíbený i pro svou bojovnost a obětavost, ani těžší nebo bolestivé zranění jej nadlouho ze hry nevyřadilo.
Po skončení aktivní kariéry nastoupil jako trenér k juniorům a dorostencům, naposledy vedl starší dorost. V roce 2014 dovedli s Radkem Mrázkem juniory do finále play off a ke stříbrným medailím.
K A-týmu byl jmenován 9. ledna 2018.

Miroslav Rykl

vedoucí mužstva

Služebně nejstarší člen realizačního týmu, litvínovský patriot. Jako vedoucí mužstva pracuje v klubu přes tři desítky let, po odchodu sparťana Velechovského je extraligovým rekordmanem.
Bývalý dlouholetý litvínovský obránce a juniorský reprezentant, získal bronz na mistrovství Evropy hráčů do 18 let. V klubu odehrál v lize 13 sezón, v nichž nastoupil ke 382 utkáním a vstřelil 10 branek. Oblékal ponejvíce dres s číslem 9.

Zdeněk Orct

trenér brankářů

K týmu nastoupil 28. dubna 2014 do začátku letní přípravy. Pavla Francouze, nejlepšího brankáře TELH v litvínovské mistrovské sezóně 2014/15, dovedl za pomoci moderních prostředků (analýzy záběrů speciální kamery za brankou a podobně) až na reprezentační úroveň. Pod jeho vedením se také zlepšila výkonnost J. Januse (2015 - 2017), až zpět na reprezentační úroveň, a Michaela Petráska.
Má bohaté zkušenosti z české i z československé nejvyšší soutěže. V Litvínově odehrál 13 sezón, v drtivé většině z nich byl brankářskou jedničkou a jedním z nejlepších gólmanů soutěže. Odchytal celkem 501 zápasů, další přidal na Kladně a také v ruské Kazani. Jeho posledním angažmá bylo prvoligové Ústí nad Labem. Osmkrát reprezentoval, účastník dvou MS (1993 a 1998).

Ondřej Ježek

kondiční trenér

Do funkce nastoupil po M. Vodovi v létě 2015. Zapojil se již do letní přípravy.
Narodil se v Táboře, trvalé bydliště má v Jihlavě, jinak pochází z jihočeské Soběslavi.
Hrál extraligu dorostu a juniorů v Českých Budějovicích a první ligu v Písku a v Jihlavě. Krátce působil také ve Finsku. Dlouhodobě spolupracuje s řadou mladých hokejistů, působících v zámoří. Absolvoval stáž ve švédském klubu Frölunda Göteborg.

Viktor Lukeš

videokouč

Do nově ustavené funkce v klubu nastoupil bývalý brankář v létě 2012. Držitel trenérské "A" licence.
Do Litvínova přišel z Plzně, kde začal chytat nejvyšší soutěž.
V Litvínově odehrál 117 zápasů, celkem v lize 155.
A-tým trénoval s V. Kýhosem mladším v ročníku 2001/02 a znovu u něj působil v závěru sezóny 2011/12 jako asistent V. Jeřábka. S V. Kýhosem trénoval v extralize také Kometu Brno. Dále působil v Itálii a u litvínovské mládeže.
Od července 2014 je krajským sekretářem ČSLH v Ústí nad Labem.

František Pinc

masér

V Litvínově masíruje svaly hráčů a stará se o jejich zázemí a vše potřebné již od roku 1995.
Předtím působil jako vedoucí klubových mládežnických družstev. Sám hokej hrál a přivedl k němu úspěšně oba své syny, kteří to dotáhli až do extraligy.
Brankář Marek byl v nejvyšší soutěži dlouholetou oporou, působil v Litvínově, Kladně, Vítkovicích, Liberci a Spartě. Na kontě má i reprezentační starty a účast na MS. V sezóně 2016/17 působil v Mostě a jako č. 3 v Litvínově.
Útočník Michal rozvinul svou kariéru zejména v zahraničí.

Roman Reif

masér

Posilou masérské složky realizačního A-týmu se stal v roce 2010. 
Delší dobu předtím se věnoval masážím, wellnesům a procedurám, kde nasbíral spoustu užitečných zkušeností. Pak se rozhodl získat nové v oblasti vrcholového sportu a usídlil se v Litvínově.
Do klubu jej přivedl Jiří Šlégr.

Zdeněk Klimpl

kustod

Služebně nejmladší člen realizačního týmu.
V roce 2012 nahradil svého dlouholetého předchůdce, kustoda Stanislava Rosu staršího, po jeho odchodu do důchodu.
V klubu rychle zdomácněl a zapracoval se. Hráčům se vzorně stará o jejich kompletní výstroj a výzbroj a vede výstrojní sklad.

 

MUDr. Petr Myšák, MBA

lékař

S litvínovským hokejem spolupracuje již delší dobu jako klubový lékař a to nejen s týmem mužů. Hokeji se v HC Litvínov úspěšně věnují oba jeho talentovaní synové.
Ke sportu měl vždycky blízko, sám hrál extraligový volejbal. 
Profesí lékař-chirurg a rehabilitační lékař je primářem Podkrušnohorské nemocnice následné péče Litvínov. Působí také jako lékař v rehabilitačním ústavu Remed v Meziboří.
 

MUDr. Jaroslav Bednář

lékař

Rodák z Rychnova nad Kněžnou nastoupil do klubu v létě 2015.
Profesí lékař-chirurg se specializací na traumatologii v ústecké Masarykově nemocnici.
Má dlouholetý kontakt a bohaté zkušenosti s různými druhy sportů a jejich protagonisty. Od roku 1987 spolupracoval s ústeckým fotbalem, volejbalem, basketbalem a řadu let také s hokejovým klubem. Aktivně hrál fotbal a stolní tenis, provozoval i řadu dalších sportů, stejně jako jeho tři děti.