Trenéři a realizační tým

Radim Rulík

hlavní trenér

Narozen 25. června 1965

Litvínovský tým převzal s M. Hořavou 23. října 2013. Předtím působil nejčastěji v K. Varech a v Plzni. Před příchodem do Litvínova vedl farmu Varů v Sokolově. Podílel se na zlatých medailích reprezentace do 20 let v roce 2000 (asistent kouče Jar. Holíka) a na titulu světových šampionů na MS v roce 2005 (asistent V. Růžičky st.). Trénoval také ve Znojmě a v Chomutově, dále vedl Lev Poprad v KHL a v sezóně 2012/13 Košice. V Litvínově došel s týmem z posledního místa na konečnou 11. příčku sezóny 2013/14 (o play off přišel tým až v nájezdech zápasu 52. kola základní části se Slavií) a rok na to s M. Hořavou k mistrovskému titulu! V další sezóně (2015/16) vedl tým s O. Weissmannem a J. Šlégrem, později jen s J. Šlégrem (záchrana v baráži). Následující ročník (2016/17) 5. místo po základní části, sedmé celkově (vyřazení Hradcem).


Darek Stránský

1. asistent trenéra

20. června 1970

Trénovat profesionálně začal v roce 2000 ve Vítkovicích, malé děti vedl včetně svých již několik let předtím. V Ostravě působil u dorostu až do roku 2011, pak dva roky trénoval mladší dorost v Havířově.
Před příchodem do Litvínova působil tři roky ve Spartě, u juniorky. Zkušenosti má také z reprezentačních mládežnických výběrů.
Aktivně hrál ve VŽKG, na Slovensku v Topolčanech a v Martině, dále v Zetoru Brno a ve Frýdku-Místku.
Do Litvínova přišel v květnu 2016, pomohl k 5. místu po základní části a 7. místu celkově.
Jeho otec Vladimír, mistr republiky z roku 1981, vedl Vítkovice v extralize v sezónách 1994/95 a 1995/96.

Jiří Šlégr

2. asistent trenéra

Narozen 30. května 1971

Olympijský vítěz (1998), vítěz Stanley Cupu (2002) a mistr světa (2005) poprvé trénoval litvínovské mužstvo v sezóně 2009/10 jako asistent J. Kučery. V realizačním týmu A-mužstva působil i v ročníku 2011/12.
V NHL hrál postupně za Vancouver, Edmonton, Pittsburgh, Atlantu, Detroit a Boston. Od roku 2006 je trvale zpět v Litvínově. S bohatou aktivní kariérou se rozloučil v roce 2015 ziskem mistrovského titulu. V závěru této sezóny již znovu pomáhal na střídačce, stejně tak v sezónách 2015/16 a 2016/17.
Zároveň je předsedou představenstva klubu, v jehož vedení pracuje již od roku 2010.

Miroslav Rykl

vedoucí mužstva

Služebně nejstarší člen realizačního týmu, litvínovský patriot. Jako vedoucí mužstva pracuje v klubu přes tři desítky let, po odchodu sparťana Velechovského je extraligovým rekordmanem.
Bývalý dlouholetý litvínovský obránce a juniorský reprezentant, získal bronz na mistrovství Evropy hráčů do 18 let. V klubu odehrál v lize 13 sezón, v nichž nastoupil ke 382 utkáním a vstřelil 10 branek. Oblékal ponejvíce dres s číslem 9.

Zdeněk Orct

trenér brankářů

K týmu nastoupil 28. dubna 2014 do začátku letní přípravy. Pavla Francouze, nejlepšího brankáře TELH v litvínovské mistrovské sezóně 2014/15, dovedl za pomoci moderních prostředků (analýzy záběrů speciální kamery za brankou a podobně) až na reprezentační úroveň. Pod jeho vedením se také zlepšila výkonnost J. Januse (2015 - 2017), až zpět na reprezentační úroveň, a Michaela Petráska.
Má bohaté zkušenosti z české i z československé nejvyšší soutěže. V Litvínově odehrál 13 sezón, v drtivé většině z nich byl brankářskou jedničkou a jedním z nejlepších gólmanů soutěže. Odchytal celkem 501 zápasů, další přidal na Kladně a také v ruské Kazani. Jeho posledním angažmá bylo prvoligové Ústí nad Labem. Osmkrát reprezentoval, účastník dvou MS (1993 a 1998).

Ondřej Ježek

kondiční trenér

Do funkce nastoupil po M. Vodovi v létě 2015. Zapojil se již do letní přípravy.
Narodil se v Táboře, trvalé bydliště má v Jihlavě, jinak pochází z jihočeské Soběslavi.
Hrál extraligu dorostu a juniorů v Českých Budějovicích a první ligu v Písku a v Jihlavě. Krátce působil také ve Finsku. Dlouhodobě spolupracuje s řadou mladých hokejistů, působících v zámoří. Absolvoval stáž ve švédském klubu Frölunda Göteborg.

Viktor Lukeš

videokouč

Do nově ustavené funkce v klubu nastoupil bývalý brankář v létě 2012. Držitel trenérské "A" licence.
Do Litvínova přišel z Plzně, kde začal chytat nejvyšší soutěž.
V Litvínově odehrál 117 zápasů, celkem v lize 155.
A-tým trénoval s V. Kýhosem mladším v ročníku 2001/02 a znovu u něj působil v závěru sezóny 2011/12 jako asistent V. Jeřábka. S V. Kýhosem trénoval v extralize také Kometu Brno. Dále působil v Itálii a u litvínovské mládeže.
Od července 2014 je krajským sekretářem ČSLH v Ústí nad Labem.

František Pinc

masér

V Litvínově masíruje svaly hráčů a stará se o jejich zázemí a vše potřebné již od roku 1995.
Předtím působil jako vedoucí klubových mládežnických družstev. Sám hokej hrál a přivedl k němu úspěšně oba své syny, kteří to dotáhli až do extraligy.
Brankář Marek byl v nejvyšší soutěži dlouholetou oporou, působil v Litvínově, Kladně, Vítkovicích, Liberci a Spartě. Na kontě má i reprezentační starty a účast na MS. V sezóně 2016/17 působil v Mostě a jako č. 3 v Litvínově.
Útočník Michal rozvinul svou kariéru zejména v zahraničí.

Roman Reif

masér

Posilou masérské složky realizačního A-týmu se stal v roce 2010. 
Delší dobu předtím se věnoval masážím, wellnesům a procedurám, kde nasbíral spoustu užitečných zkušeností. Pak se rozhodl získat nové v oblasti vrcholového sportu a usídlil se v Litvínově.
Do klubu jej přivedl Jiří Šlégr.

Zdeněk Klimpl

kustod

Služebně nejmladší člen realizačního týmu.
V roce 2012 nahradil svého dlouholetého předchůdce, kustoda Stanislava Rosu staršího, po jeho odchodu do důchodu.
V klubu rychle zdomácněl a zapracoval se. Hráčům se vzorně stará o jejich kompletní výstroj a výzbroj a vede výstrojní sklad.

 

MUDr. Petr Myšák, MBA

lékař

S litvínovským hokejem spolupracuje již delší dobu jako klubový lékař a to nejen s týmem mužů. Hokeji se v HC Litvínov úspěšně věnují oba jeho talentovaní synové.
Ke sportu měl vždycky blízko, sám hrál extraligový volejbal. 
Profesí lékař-chirurg a rehabilitační lékař je primářem Podkrušnohorské nemocnice následné péče Litvínov. Působí také jako lékař v rehabilitačním ústavu Remed v Meziboří.
 

MUDr. Jaroslav Bednář

lékař

Rodák z Rychnova nad Kněžnou nastoupil do klubu v létě 2015.
Profesí lékař-chirurg se specializací na traumatologii v ústecké Masarykově nemocnici.
Má dlouholetý kontakt a bohaté zkušenosti s různými druhy sportů a jejich protagonisty. Od roku 1987 spolupracoval s ústeckým fotbalem, volejbalem, basketbalem a řadu let také s hokejovým klubem. Aktivně hrál fotbal a stolní tenis, provozoval i řadu dalších sportů, stejně jako jeho tři děti.