Zápasy 22. 01. 2017, Redakce, foto: J. Zaňát

Zlín prodloužil sérii na 14 domácích výher

Ani zápas přesně na den sedmého výročí poslední litvínovské výhry ve Zlíně nepřinesl Litvínovu ukončení nepříznivé série na ledě Luďka Čajky. Trefil se pouze František Lukeš.

41. (ČT), 22.01.2017, ZS Luďka Čajky, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov
3 1

1:0, 0:1, 2:0

Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Matějíček, Žižka, Řezníček – Říčka, Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Bukarts – Veselý, Chytil, Okál – Ostřížek, Honejsek, Ondráček. Připraveni Štůrala a Gazda. Trenéři Svoboda a Hamrlík

Janus – Kubát, Gula – Sklenička, Pilař - Frolo, Pavlík - Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Dufek, Válek, Jurčík. Připraveni Pinc a Kokeš. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Verva nastoupila ke snaze protrhnout zlou sérii ve Zlíně ve stejné sestavě jako v pátek a nezačala špatně. Hráči podstatně častěji stříleli než proti Olomouci, nejnebezpečnější byl Jurčíkův přízemní pokus těsně vedle.

Na druhé straně se prodral do zakončení Chytil, Janus s pomocí bránícího Frola zachránil. Velkou možnost měl zlínský střelec č. 1 Bukarts, jeho švih zprava skóre neotevřel. Pavlík dal "strom" Kubišovi a přišlo první vyloučení, Veselý podrazil Kubáta. V přesilovce musel zasahovat i Janus proti Blaťákovi, ale jinak hrál Litvínov v početní výhodě podstatně lépe než před dvěma dny, napočítali jsme čtyři střely od modré čáry.

Možnost před brankou měl pak i Frolo a další přesilovku přinesla Vervě Lukešova přihrávka zpoza mantinelu. Gerhát byl v koncovce zblokován, ale při dorážce mu bylo zabráněno skórovat nedovoleně. Stejný hráč pak dorážel ránu nejpilnějšího střelce Vervy Pilaře. To, že byli černí v první části aktivnější, demonstroval i ve 20. minutě uvolněním a střelou vedle (to už byl tísněn) starší Hanzl. Půl minuty před přestávkou musel ven za podražení první litvínovský hráč, Pilař.

Zbytek oslabení ve druhé třetině HCVL ubránil, ale druhou část jinak začal hůře, než tu první. Ve 24. minutě mohl skórovat Říčka. Povedlo se to o minutu později Popelkovi, jehož křižnou přihrávku si Trávníček, toho času bez hole, nešťastně usměrnil bruslí do branky.

Další průběh třetiny patřil spíše domácím. Vyrovnat sice mohl dvakrát tečující Válek, pak to ale mohlo být 2:0 po velké šanci Chytila – zaskvěl se proti němu Janus. Pak začali hosté ukazovat, že na vyrovnání nejen myslí, ale i mají - Pavlík z úhlu, Kubát od modré po Trávníčkově zpětné přihrávce (tyč!), Frolo sám z voleje před Kašíkem po Hüblově vybídnutí - gólman zachránil. Ale branka visela ve vzduchu...

Místo ní však přišla pro hosty těžká zkouška, krátce po sobě byli vyloučeni Gerhát a R. Hanzl za zásah vysokou holí v obličeji. Udělení prvního trestu bylo kuriózní, slovenský sudí viděl faulovat hráče č. 59, který ale v sestavě Rulíkova týmu není... Ven šel nakonec Gerhát, ne provinivší se Pavlík.

Litvínov se bránil obětavě a Zlín navíc nehrál dvojitou přesilovku dobře. Takže ubráněno a 4 vteřiny před pauzou si nádherně počkal na nejvhodnější okamžik ke střele Lukeš. Zakončoval prakticky do prázdné branky, 1:1.

Ve třetí části na úvod dvakrát zahrozila druhá řada Vervy, Janus zase pohotově zasáhl proti Okálově střele. Škoda přesilovky ve 43. minutě! Kašík vyjel proti Válkovi a vyhodil puk do hlediště. Využít se jí nepovedlo.

Popelka v akci dva na jednoho přestřelil, pak šli ven zároveň Sklenička za faul a Chytil za filmování. Při hře čtyři na čtyři Holík tečoval Řezníčkovu střelu, 2:1.

V šanci se ocitl Černý, neviděl prostor pro zakončení a dostal se z úhlu, ale za brankou ho fauloval Řezníček. Ani z tohoto mraku nezapršelo a když se blížil závěr zápasu, vnikl do otevřené obrany Vervy Šťastný a dal výsledku pojistku i konečnou podobu, 3:1.

Litvínov hrál lépe než v pátek, ale na bodový úspěch ve Zlíně to bylo málo. Soupeř šel za výhrou hlavně v závěru víc. Mužstvu stále chybí dva nejproduktivnější obránci (jeden už by mohl příští týden naskočit) a nevyužívá přesilovky. S jedním vstřeleným gólem se také venku obvykle nevyhrává.

PSG Zlín

Robert Svoboda: "Pro nás to byl těžký zápas už od začátku. Soupeř měl lepší pohyb, byl silný na puku a měl dobré hráče v ofenzivě. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení šťastným gólem a mohli jsme soupeři utéct v přesilovce pět na tři, která ale z naší strany nebyla dobrá. Završil to gól před koncem druhé třetiny, což bylo velice nepříjemné. Hráče jsme ale povzbudili a snažili se jim říct, jakým způsobem se to dá uhrát. Šťastná teč nás posunula do vedení 2:1 a otevřená obrana soupeře nám pak umožnila dát rozhodující gól."

Darek Stránský: "Z naší strany byla vidět vůle, odhodlaní, bojovnost, nasazení a koncentrovaný výkon. Prohrávali jsme, ale bojovností a snahou jsme dali gól do šatny na 1:1. Ve třetí části jsme chtěli podobným stylem zápas dohrát a pokusit se dát gól, nebo to udržet do konce. Bohužel jsme v jedné situaci v předbrankovém prostoru zaváhali a inkasoval. V závěru jsme nebyli trpěliví, zbytečně jsme se hrnuli dopředu a vybláznili se, z čehož vyplynula šance a následný gól Zlína, který utkání rozhodl. Samozřejmě jsme zklamaní."