Zápasy 01. 08. 2017, Redakce

Verva rozhodla severočeské derby v první třetině, přišlo 1250 diváků

Tým Vervy dnes odehrál první přípravný duel před novou sezónou. Před 1250 diváky zdolal bez řady hráčů loňské základní sestavy Ústí nad Labem zejména díky výborné první třetině 6:3.

přát., 01.08.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Slovan Ústečtí Lvi
HC VERVA Litvínov HC Slovan Ústečtí Lvi
6 3

4:0, 1:2, 1:1

Kantor (31. Soukup) – Sklenička (do 40. min.), Kokeš, Doudera, Baránek, Březák, Franc, Gula – Matoušek, Válek (C), Jurčík (A, do 40. min.), Doležal, Havlíček, Nejezchleb, Helt, Matai, Dufek, Jícha. Trenéři Rulík, Stránský

Volke (31. Krofta) - Zdvořáček (C), Hes, Mlčoch, Mašák, Loukota, Hucek, Balcar - Vaněk, Uhlík, Musliu, Macek, Markulinec, Janeček, Mical, Navarra, Sladkovský, Severa, Krejčík, Kopta, Amirov. Trenéři Mach a Mareš

Příležitost dostali hlavně hráči širšího kádru. A řada z nich se hned napoprvé zapsala do kanadského bodování! Z nových či staronových akvizic se fanouškům Vervy představili brankář Kantor (a později Soukup), obránce Baránek, slovenský útočník Matoušek, zkoušený odchovanec Matai, obránce Doudera a útočník Helt. Ten se po zápase ke své pochvale vyjádřil: "Hraju o místo a musím se snažit... Je nás tu asi 18 útočníků, nějakých pět půjde pryč a 13 zůstane."

Šanci dostali i další mladíci z vlastní líhně, jako Březák, Franc, Jícha, Dufek. Nenastoupili Petrásek (po zranění), Pilař, Dietz, Kubát, Sørvik, Jánský, Hübl, Lukeš, J. Černý, M. Hanzl, Nicholls, Trávníček, Gerhát a Hořava.

Ústí také nechalo několik opor doma, včetně Smolky. Naopak znovu vidět mohli litvínovští fanoušci brankáře Volkeho nebo útočníka Micala, který je odchovancem žlutočerných barev.

Teplota v hale dosahovala během utkání až 28 stupňů, ale na to, že panovaly tropické teploty venku a málem i uvnitř, přišla velká návštěva a v první třetině se hrál svižný hokej. K atmosféře zápasu přispíval i početný hlouček fandů Slovanu.

Po 90 vteřinách fauloval Sladkovský a tlak Vervy se střelami Baránka od modré a pak Jurčíka a Guly přerušil až Matouškův faul v útočném pásmu.

Pytel s góly se roztrhl v 7. minutě. Během půl minuty zblízka protlačil puk za Volkeho Nejezchleb a z levé strany se ke svému premiérovému gólu prosadil Helt, 2:0

Při vyloučení Markulince Jurčík usměrňoval puk sám jen do brankáře. Tresty Březáka a Baránka pak nabídly hostům 44 vteřin početní výhody pět na tři, ale kromě rány Hese vedle se Slovan k nebezpečnému ohrožení Pavla Kantora v přesilovce nedostal.

Sklenička zblokoval v poslední chvíli Severu, který ujel po pravém křídle. Sudí pokračovali v častém trestání zákroků a situací. Dalším hříšníkem byl gólman Volke za vyhození kotouče. Dobře mířil Dufek, ale radoval se až Březák, individuálně prošel středem obrany a zakončil. Krásná akce při debutu!

Vyloučení ještě v závěru třetiny rychle potrestal Gula, Markulinec se vrátil do hry už po pěti vteřinách.

Druhou část začali lépe hosté a povedlo se jim – alespoň dočasně – zápas zdramatizovat dvěma góly. Macek si poradil v přečíslení tři na jednoho, položil si brankáře a zakončil. Volke si zopakoval své vyloučení i prohřešek, a stejný byl i jeho náhradník na trestné lavici (Janeček). Kantor pak vychytal Markulince.

V polovině zápasu se vystřídali gólmani na obou stranách a štěstí to přineslo Slovanu, Navarra z dorážky upravil na 4:2. Výsledkový klid vrátil Vervě její další debutant Jícha. Ideální pas do sóla proměnil v pátý gól.

Hucka pak mohl z trestné lavice vrátit dřív do hry Matoušek, Krofta se ale vyznamenal. Stejně jako Soukup! Dvakrát za sebou zkazil radost Kroniu Musliovi.

Třetí dějství otevřela šance Nejezchlebova a pak dvě možnosti za sebou aktivního Jíchy. Krofta oběma radost zkazil. Macek 13 minut před koncem snížil na 3:5, když využil špatné střídání soupeře k sólo nájezdu. Zrodí se drama? Soukup se měl co otáčet a skórovat už "svému" Slovanu nedovolil. Ani když Litvínov po dlouhých 27 minutách znovu pykal v oslabení, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě.

Stavem následně nepohnuli: ani Dufek, který se natlačil až do brankoviště, ani Musliu na druhé straně, ani minutu po něm zase litvínovský Havlíček.

Už v 57. minutě si Ústečané vzali oddechový čas a v čase 59:15,6 začali hrát bez brankáře. Sladkovský mohl power play osladit gólem, snížení však nepřišlo. Ve hře vabank je to časté: když nedáš, tak dostaneš! Proti prázdné kleci ujel Nejezchleb a definitivně rozhodl zápas. Pro zranění jej nedohrál útočník Matoušek.

Skvělá návštěva na konci zatleskala a už se mohla těšit na další hokej: za týden přijede na Hlinkův stadión tým Karlových Varů.