Zápasy 25. 08. 2016, Redakce

Verva přehrála polskou reprezentaci

Dvěma góly Stříbrného a jedním Gerháta zdolal Litvínov Polsko. Jaroslav Hübl inkasoval ve své obnovené premiéře v Litvínově po pěti letech jen jednou.

přát., 25.08.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Polsko
HC VERVA Litvínov Polsko
3 1

1:0, 1:1, 1:0

Hübl - K. Černý, Pavlík - Pavelka, Zeleňák - Kokeš, Gula - Šesták – Jurčík, Válek, J. Doležal - Martynek, Šimeček, Nejezchleb - Stříbrný, J. Černý, T. Doležal - Reichel, M. Hanzl, Gerhát. Připraven Halász. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Odborny - Bychawski, Kotlorz, Bryk, Ciura, Wanacki, Pociecha, Gazda, Jaskiewicz - Komorski, Chmielewski, Wronka, Bepierszcz, Witecki, Lopuski, Kolusz, Cichy, Lyszczarczyk, Guzik, Malasinski, Zapala, Kalinowski. Připraven Kosowski. Trenéři Plachta a Johansson

S Jaroslavem Hüblem v brance zahájil Litvínov poslední domácí přípravný duel před novou sezónou. Chyběl nemocný brankář Petrásek, z tréninku zranění Frolo a Lukeš a odpočívali Janus, Kubát, Sørvik, Sklenička, Trávníček, V. Hübl, R. Hanzl a Hořava. Utkání zahájily slavnostní proslovy (viz foto) a státní hymny.

Polský národní celek v první části Hübla, kterého fanoušci na jihu přivítali znovu po pěti letech v litvínovské brance, často nezaměstnal. To domácí si při 24 stupních Celsia počínali o poznání aktivněji.

Šesták ve 3. minutě první zahřál Odbornyho, zanedlouho pálil bekhendem zblízka nahoru Reichel. Mezi to se vešlo přečíslení hostů, Malasinski z něj rozvlnil síť, ale jen boční.

Pak už se křičelo gól - zblízka doklepával Gerhát, 1:0. Vzápětí se provinil Bepierszcz a Nejezchleb prošel pěkně do šance jako proti Karlovým Varům, gólman dokázal šanci zastavit betonem.

Jurčík si vykoledoval faul Lysczarczyka a do přestávky byl trestán ještě Bychanowski. Domácí v útočném pásmu kombinovali, ale málo stříleli. Největší šanci měl v poslední minutě v přečíslení Gerhát.

Ve druhém dějství Verváci odskočili po pěkné ráně nahoru od Stříbrného, jemuž ideálně přihrál Tomáš Doležal. Další střely (2x M. Hanzl, Jurčík, Válek) už se neujaly, Odborny byl pozorný. I při čtvrté přesilovce HCVL (Chmielewski).

A pak udeřili severní sousedé! Z otočky se v signalizované výhodě trefil Bepierszcz. Poláci následně přidali a minimálně vyrovnali hru. Prapor Vervy mohl pozvednout Šimeček, gólman byl však při jeho dorážce proti.

Po přestávce znovu vrátil černým dvoubrankové vedení mladík Stříbrný, po Černého přihrávce střílel po kličce přesně přes obránce, 3:1. Předtím ještě neuspěl v šanci, ale i tak to byl pro něj zápas, na který určitě nezapomene... Pěkný průnik předvedl Šimeček.

Po dalších dvou početních výhodách Vervy se stal jejím prvním vyloučeným Válek. V 58. minutě jel sám na Hübla Lopuski, ale neuspěl, drama se nekonalo. V poslední minutě si ještě hosté po špatném střídání soupře vzali před přesilovkou oddechový čas a zkusili power play, stav už ale nezměnili.

Litvínov soupeře výrazně přestřílel (50:21) a zaslouženě vyhrál. Jistý výkon podal brankář, i když měl - i ve vedru nepříjemné - "vychládací" herní prostoje. Poláci předvedli snaživý výkon, ale hokejově zaostávali.

O víkendu čeká severočeský tým turnaj v Drážďanech.