Zápasy 19. 11. 2017, Redakce

Verva má skalp Dukly, Petrásek čtvrtou nulu!

Poprvé v sezóně zaznamenal Litvínov tři výhry v řadě, potřetí za sebou vstřelil vítězný gól Richard Nejezchleb. Poprvé se v Litvínově trefil Tomáš Matoušek. Dvě asistence zaznamenali Jiří Gula a Brian Ihnačák. V důležitém zápase znamená výhra nad posledním celkem posun v tabulce.

23. kolo, 19.11.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Dukla Jihlava
HC VERVA Litvínov HC Dukla Jihlava
3 0

2:0, 1:0, 0:0

Petrásek – Kubát, Sørvik – Doudera, Gula – Dietz, Pilař - Sklenička - Černý, Hübl, Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Volden - Šidlík, Stříteský - Suchánek, de la Rose - Kajínek, Ulrych - Váňa - Jiránek, Zeman, Čachotský (C) - Čermák, Seman, Kubalík - Anděl, Skořepa, Žálčík - Rys, Hubáček, Diviš. Připraven Škarek. Trenéři Vlk a Zeman

S jednou změnou v sestavě (ve čtvrté řadě Válek místo Šimečka) nastoupila Verva k utkání o odskočení Dukle v tabulce, případně dalšímu vylepšení pozice.

Na litvínovský dres se poprvé v jiném než boleslavském dresu vrátil obránce Stříteský, který v prvních dvou utkáních v dresu týmu z Vysočiny asistoval u třech gólů.

Zápas se rozjížděl pomaleji. První dostal puk do palebné pozice Seman (4.), ale netrefil jej dobře. Domácí odpověděli Vandasovou dorážkou Trávníčkovy střely a štiplavou Hüblovou ranou. Pak se museli bránit při Kubátově vyloučení, v němž přečkali jeden závar před Petráskem, který předvedl dobré zákroky. A zase začali úřadovat domácí.

Černý jel sám na Voldena (12.), ale dostal přihrávku trochu později. Pak se Dukla dostala do přečíslení dva na jednoho, ale nesehrála jej dobře.

To Vervě se v obdobné situaci vedlo lépe, Nejezchleb si vyměnil puk s Ihnačákem a bylo to 1:0.

Šidlíkův trest za držení Vandase Litvínov nevyužil, i když soupeře hodně zmáčkl, nejnebezpečnější byla Sørvikova rána od modré.

V závěru třetiny držel Trávníčka Kajínek a po 45 vteřinách k němu přisedl Šidlík, který sekl Petráska. Čtyři vteřiny před koncem třetiny prošla do sítě Kubátova střela, 2:0.

Ve druhé části pokoušel štěstí nepříjemnou ranou Žálčík, pak byl navíc vyloučen Sklenička, ale ke korekci skóre to nevedlo. Přidali Severočeši, Kubát dostal nabito mezi kruhy, Jurčík mířil do odkryté klece, ale z těžkého úhlu.

Nejezchleb se uvolnil a našel Jánského (těsně vedle) až zblízka uspěl bekhendovou dorážkou Matoušek. "Kluci mi schovali puk. To čekání na můj gól bylo docela dlouhé, jsem samozřejmě rád, že skončilo. A hlavně, že to bylo ve vítězném zápase! Jsem typologicky hráč do třetí-čtvrté lajny, nestěžuju si, snažím se dělat svou práci co nejlíp. Občas je to o modřinách, jsem takový rozstřílený... Ale je to moje role v mužstvu."

Závěr třetiny dohrávali domácí v početní výhodě (39. Váňa) a blízko k brance měl Černý. V oslabení stihli ještě zahrozit i hosté.

Ve třetí části už přibyla jen vyloučení, ne další góly. Michael Petrásek počtvrté v sezóně udržel čisté konto, v 53. minutě zachránil na brankové čáře. Předtím Kubalík s Hubáčkem v polovině třetiny poslali svůj tým podruhé v zápase do tří, tentokrát na 102 vteřin. Ihnačák měl blízko ke gólu, ale Volden zachránil. Cenu pro nejlepšího hráče svých dostal po zásluze. U domácích jím byl Gula.

A žlutočerní fanoušci mohli počítat, kam se tým posune, až se dohrají ostatní zápasy.

Darek Stránský: "Prvních deset minut bylo vyrovnaných. Pak se nám povedlo dát gól, to se vždycky hraje lépe, hra si sedá, je to lepší. Sice tam byla nějaká okénka, přečíslení, ale nějak jsme si s tím poradili. Gól na 2:0 to ještě víc uklidnil, bylo to pak od nás takové jistější. Zbytek zápasu jsme si v podstatě hlídali. Třetí gól to myslím zpečetil. Ve třetí třetině se Jihlava samozřejmě tlačila, ale už jsme jí v závěru k ničemu nepustili a jsme velice rádi za tři body."

HC Dukla Jihlava

Petr Vlk: "Úvod zápasu jsme neměli špatný, po individuální chybě jsme dostali branku, pak při hře tři na pět to soupeř se štěstím trefil, zasáhlo to naši hokejku. To byl asi zlomový okamžik utkání. Vytvořili jsme si sice nějaké příležitosti, byla tam tyčka, pak nám to tam skákalo po brankové čáře, ale nenašli jsme dnes ten recept na to, branku dát. A když ji nedáme, nemůžeme vyhrát."