Zápasy 28. 10. 2016, Redakce, foto: M. Ježowicz

Verva dobyla led lídra! V prodloužení rozhodl Hořava

Pošesté skončil litvínovský zápas v této sezóně nerozhodně a pošesté bere Litvínov druhý bod! Tentokrát i na třineckém ledě, kde slavil čtvrté vítězné prodloužení.

16. kolo, 28.10.2016, Werk Arena, Třinec
logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov
2 3p

1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Hrubec – Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Jank – Petružálek, Marosz, Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Jašek, Špirko, Sýkora. Připraveni Hamerlík a L. Doudera. Trenéři Kýhos, Mucha, Kopřiva

Janus – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Kokeš – Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Gerhát – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Pinc. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Na led vedoucího celku tabulky vyjela Verva s brankářem Janusem, kterému kryl tentokrát záda Marek Pinc. Do třetího útoku se po zranění vrátil Miloslav Hořava, k dispozici nebyli po nemoci Petrásek, nemocný Martynek a zranění Frolo, Nejezchleb a J. Černý.

Třinec začal útočněji, ale první vážnější střela soupeře skončila za zády brankáře Hrubce! Válek se uvolnil v rohu kluziště, dostal se až na pravý kruh a zamířil nahoru a přesně, 0:1. Už předtím odehrála dobré střídání třetí formace, po gólu i druhá, náhoda to nebyla.

K vyrovnání vedly přesilovky Ocelářů. Zatímco první oslabení (10. M. Hanzl) sehrál Litvínov výborně a snad pětkrát vyhodil kotouč, při druhém (13. Kubát) se provinilec na trestné lavici ani nestačil usadit a po šesti vteřinách Špirko vyrovnal. Litvínovskému střelci Válkovi zvedly předtím sebevědomí rozhodující branky z nájezdů v TELH proti Olomouci i ve WSM lize v dresu Mostu v Benátkách, Špirko zase vstřelil Vervě za 80 minut letošních vzájemných zápasů už třetí gól.

Následné Pavlíkovo vyloučení už hosté zvládli. V jednu chvíli byl bránící Trávníček bez hole, ale dokázal kotouč vykopnout z pásma. Jistý Janus si se všemi ošemetnými situacemi poradil, při akci dva na jednoho Rákos mířil vedle.

Ve druhé části se toho tolik zajímavého neudálo, pro Zápis o utkání vlastně dlouho nic. Výkon hostů se ale zvednul. Za ošklivě vypadající zákrok na Jurčíka se nevylučovalo a po uvolnění stejného hráče předtím ve 28. minutě zasáhl proti jeho střele úspěšně Hrubec.

Verva už držela se Slezany krok a stihla i zlobit v útočném pásmu. Domácí se přes dobře pracující defenzívu poměrně obtížně probíjeli do vyložených šancí, navíc měli proti sobě pozorného brankáře. Až v poslední minutě se objevil hráč na domácí polovině lavice hanby (Rákos).

Přesilovka už hlavně ve třetím dějství se ale Severočechům nevydařila. Velké šance na obou stranách přišly potom. Ve dvou možnostech se objevil aktivní Pavelka, ve 44. a 51. minutě - to ještě hledal Reichela před odkrytou klecí, ale výborně zasáhl Hrubec.

Mezi obě Pavelkovy šance se vešly góly. Irgl se uvolnil, vyjel si do palebné pozice a trefil přesně k tyči, 2:1. Dvě minuty na to ale přihrál Lukeš do šance Stříbrnému a ten sám před gólmanem s přehledem zamířil mezi jeho betony, 2:2! Vzápětí mohl otočit stav Gerhát.

Sedm minut před koncem šel ven Polanský, v první polovině přesilovky měli hosté slušný tlak, ale stav se nezměnil. Naštěstí ne ani při Trávníčkově provinění v 58. minutě, kdy šel puk z jeho hole mimo led (zdržování). Takže cenný bod!

Právě litvínovský kapitán byl pak při rozhodující akci zápasu, která jeho týmu připsala i druhý. Nejprve zatápěli Hrubcovi Hübl s Lukešem a Pavelkou, po vystřídání udeřili z přečíslení Trávníček a zakončující Hořava, 2:3.

Opět výborný gólman, postupně rostoucí výkon týmu a třicátý získaný bod již v sedmnáctém zápase. A v neděli šance přidat další v derby...

(Na snímku z pátečního zápasu Martin Hanzl a Jakub Petružálek)

HC Oceláři Třinec

Vladimír Kýhos: "Dobře jsme začali, měli tlak, ten byl ale spíš bezzubý. Chyběla střelba, to nás provází delší dobu a vytýkáme to hráčům, kteří se pořád hledají do prázdné brány. Hra pak ztrácí účinnost a celý tlak přijde vniveč. Soupeř skóroval z první vážnější střely, nám se povedlo vyrovnat v přesilovce. Od druhé třetiny se útoky přelévaly z jedné strany na druhou a vznikaly infarktové situace pro trenéry. Prodloužení bylo zasloužené, my v něm udělali chybu a soupeř ji využil. Jeho vítězství je zasloužené."

Darek Stránský: "Zápas jsme nezačali dobře, v první třetině nám chyběl lepší pohyb. Dobrá hra domácích nás nutila k faulům, první třetina nakonec skončila nerozhodně, ale spokojení jsme s ní nebyli. Od druhé třetiny jsme se zvedli, výkon byl lepší. Hráli jsme aktivněji a hru srovnali. Třetí třetina měla stejný průběh. Hokej byl vyrovnaný, šance na obou stranách. V prodloužení se nám povedlo rozhodnout, za dva body jsme rádi."