Zápasy 21. 10. 2016, Redakce

Šňůra nepřetržena! Opět skvělý obrat

Pátý zápas doma - pátá výhra! Verva dotáhla svou unikátní sérii až do konce a celkově zvítězila poosmé v řadě. Podruhé za sebou otočila utkání ze stavu 0:2 ve dvoubodový zisk.

14. kolo, 21.10.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc
3sn 2

0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0

Janus – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Kokeš – Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Jurčík, Reichel, Trávníček – Řehoř, Válek, Gerhát. Připraven J. Hübl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Konrád – Vyrůbalík, Matai – Staněk, Houdek – Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Knotek, J. Mikúš – Burian, Ostřížek, Eberle – Skladaný, Herman, Fořt – Holec, Rác, Jergl. Připraven Falter. Trenéři Venera a Tomajko

Verva nastoupila v brance s Jaroslavem Janusem, na marodku přibyl Hořava, v útoku tak dostal první letošní šanci Ivan Řehoř z Mostu.

Hosté vstoupili do zápasu lépe a v první třetině získali po zásluze náskok. Už ve 2. minutě Burian po přečíslení usměrnil puk na branku, Janus ale včas zasáhl betonem.

Pavelka ve 4. minutě držel protihráče, ale po něm šel ven i J. Mikuš, hrálo se čtyři na čtyři. Jednu z mála šancí vervy v první části měl Hübl po chybě v olomoucké rozehrávce. Vedení zajistil Hanákům Mikuš v signalizované početní výhodě. Po gólu šel ale stejně ještě ven Martin Hanzl, protože měl dostat dvojitý trest. A Knotek potvrdil pověst střelce, z druhé dorážky zvýšil na 2:0, ani vynikající Janusův zákrok nepomohl.

Vzápětí putoval za katr Skladaný a Jurčík byl s pukem sám před brankou! Ale hodně blízko gólmana a nic z toho nebylo.

Po změně stran domácí pokračovali v lepším pohybu, hned při prvním střídání se Hübl s Lukešem dostali do přečíslení. Vyloučení Ostřížka ani M. Hanzla stavem nepohnulo. Volala po tom následně pěkná akce, na jejímž začátku byl Gulův pas a na konci Reichelova teč. Konrád byl na místě. Chvíli na to se ujala Pavelkova dorážka. Lukeš trefil tyč a odražený puk reprezentační náhradník pro Karjalu vrátil do sítě. Do třetí části tak šli žlutí s větší nadějí na zvrat.

V bodovou radost ji přetavil v předposlední minutě normální hrací doby Daniel Sørvik, kterého v hledišti nakonec zdravili lidé hned třemi vlajkami jeho země. Bylo to při power play zesílené vyloučením Ostřížka. Předtím HCVL ubránil krátké oslabení tři na pět.

Klíčový gól? Sørvik vystřelil od modré a Jurčík dobře gólmanovi clonil, možná puk i tečoval. Kotouč k radosti publika doskákal za čáru, 2:2! Hned na to mohl rozhodnout o třech bodech soupeř, drama vrcholilo.

Oba slovenští gólmani předtím předvedli své umění, a v prodloužení několikrát znovu. Zpočátku v nastaveném čase byli aktivnější hosté, pak se dostali ke slovu i jejich protihráči, ale gól nepadl. Ani v závěrečné kratičké přesilovce Vervy čtyři na tři.

Do nájezdů naskočil jako první z domácích hráčů Lukáš Válek a Konráda prostřelil. Nikdo další neuspěl! Druhý bod tedy znovu zůstal pod Krušnými horami. Odměna za bojovnost!

Zápas bohužel nedohrál útočník HCVL Jakub Černý, konec utkání prožíval v civilu. Absolvuje vyšetření v nemocnici, které řekne víc.

Olomouc měla blízko k výhře, nakonec musela vzít za vděk jediným bodem. "Nejhorší co bychom teď mohli udělat je mít hlavu v dlaních a počítat porážky," burcoval po zápase trenér Venera.

Radim Rulík: "Stáli při nás dnes všichni svatí... První třetinu jsme zaspali, měli jsme úplně jinou představu o hře. Vůbec jsme se nedostávali přes obranný val soupeře. Od druhé třetiny se to trochu zlepšilo, dali jsme kontaktní gól, ale Olomouc pořád hrozila z brejkových situací. Dnes jsme z utkání vytěžili úplné maximum. Už to vypadalo, že na body nedosáhneme, ale dokázali jsme využít power play šest na čtyři a srovnat krok. Soupeř trefil dvě tyčky, takže na naší straně bylo i hodně štěstí."

HC Olomouc

Zdeněk Venera: "Odehráli jsme dobrý zápas. Sahali jsme po třech bodech a máme nakonec jen jeden, což vždycky mrzí... Bohužel domácí v závěru proměnili přesilovku šest na čtyři. My jsme hned vzápětí měli gólovou šanci, samostatný nájezd i další příležitosti. Dnes jsme si podle průběhu i výkonu zasloužili vyhrát, ale štěstí se od nás odklonilo a přiklonilo k domácím. Prohráli jsme, ale nejhorší, co bychom teď mohli udělat, je začít se chytat za hlavu a počítat porážky. Soupeři nás kromě první třetiny s Brnem nepřehrávají. Nemáme štěstí v koncovce ani v defenzivě. Musíme být trpěliví a věřit, že se to obrátí."