Zápasy 20. 01. 2017, Redakce

Olomouc se trefila v každé třetině, Litvínov ani jednou

Vstup do čtvrté čtvrtiny se Vervě nepodařil, podlehla na domácím ledě Olomouci 0:3, která zaznamenala třetí výhru v řadě s celkovým skóre 11:1.

40. kolo, 20.01.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc
0 3

0:1, 0:1, 0:1

Janus – Kubát, Gula – Sklenička, Pilař - Frolo, Pavlík - Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Dufek, Válek, Jurčík. Připraveni Pinc a Kokeš. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Konrád (14. - 15. Falter) – Vyrůbalík, Škůrek - Ondrušek, Jaroměřský - Rašner, Houdek - Galvas – Laš, Knotek, Skladaný – Strapáč, Vlach, Eberle – Holec, T. Mikúš, Rác – Burian, Herman, Fořt. Trenéři Venera a Tomajko

Útočník Robin Hanzl se po čtyřech zápasech vrátil do sestavy Vervy a jeho formace v první třetině často zatápěla soupeři.

Z úvodního tlaku ale Verva nic nevytěžila, naopak – po slepených vyloučeních Dufka a Frola ve dvojnásobném oslabení inkasovala. Skoro celé dvě minuty se tým ve třech dobře bránil, ale pár vteřin před skončením prvního vyloučení prošla do sítě přízemní střela Škůrka od modré čáry, 0:1. Hosté, povzbuzeni předchozími dvěma výhrami, tak dostali další povzbuzující injekci.

Ze dvou střeleckých pozic mohl odpovědět Pavlík. Pozorný Konrád odolával, přesto musel z ledu – pro závadu na výstroji ho na chvíli vystřídal Falter.

Janus vyrazil šanci Knotka a největší možnost třetiny přinesla na druhé straně 16. minuta – Kubát byl sám před brankou! Trefil ale jen beton ležícího brankáře...

Souboj slovenských gólmanů Januse a Konráda vyzníval i po přestávce lépe pro olomouckého strážce klece. Verva začala druhou část oslabením (Kubát) a Janus musel zachraňovat špičkou betonu. Rác ho pak podruhé překonal, mladý Galvas nastřelil tyč a domácím nepomohly ani tři přesilovky za sebou (Vlach, Ondrušek a špatné střídání).

Všechno marno, ve třetí části HCVL nevyužil další tři přesilovky (poměr vyloučených se z původních 3:0 změnil nakonec na 4:6). Gól jakoby mužstvu nebyl souzen. Místo střely často následovala zbytečná přihrávka, jak už to v takových chvílích bývá. I ve dvojnásobné výhodě, která trvala 40 vteřin. V signalizované výhodě se nakonec trefili znovu hosté.

Robin Hanzl z pravé strany minul klec ve 49. minutě a jinak byl Konrád spolehlivou hrází Hanáků, kteří si konec utkání s přehledem pohlídali.

"První gól jsme dostali v oslabení tři na pět, ale další dva jsme soupeři vlastními chybami darovali. Špatné to bylo... Pro mě aspoň dobré v tom, že jsem si zahrál a všechno co má, tak drží. Ale zápas se nám nepovedl," uvedl centr druhé formace.

Verva odehrála jalové utkání, doma nejhorší od září. Také první tak špatné v Litvínově po dlouhé době. Na každého jednou přijde, tak snad nebude mít bratříčky. Šance k nápravě je v neděli ve Zlíně. Povede se zastavit tam dlouhou sérii neúspěchů?

Radim Rulík: "Zápas se nám nepovedl, předvedený výkon nebyl optimální. Podepsala se na tom hlavně naše neproduktivita, která srážela hráče psychicky níž a níž. Nemohli jsme se do zápasu dostat, protože jsme nedali ani jeden, kontaktní gól. Snahu hráčům nemůžu upřít, ale pak začínali souhru překombinovávat, nestříleli jsme. Soupeř nás dostal rychlými protiútoky a dnes bychom museli předvést daleko lepší výkon, abychom Olomouc porazili."

HC Olomouc

Jan Tomajko: "My jsme dnes jednoznačně spokojeni. V první třetině byl Litvínov jasně lepší, Braňo Konrád tam ale měl vynikající zákroky. Od druhé třetiny se to vyrovnalo, my jsme proměnili další svoje šance, ale hlavně jsme dnes skvěle bránili oslabení. Litvínov svoje šance nevyužil."