Zápasy 20. 12. 2017, Redakce

Olomouc otočila zápas, Litvínovu zbyl jen bod

Ještě tři minuty před koncem měla Verva blízko ke třem bodům, nakonec se musela smířit s porážkou po samostatných nájezdech.

31. kolo, 20.12.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc
2 3sn

2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1

Petrásek – Hunkes, Kubát – Sørvik, Baránek – Gula, Sklenička – Pilař – Lukeš, Hübl, Gerhát – Nejezchleb, Ihnačák, Vandas – Trávníček (C), Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Konrád – Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Ondrušek, Houdek – Čáp, Dujsík – Staněk – Knotek, Eberle, Laš – Burian, Vlach, Skladaný – Káňa, Strapáč, Ostřížek – Jergl, Mráz, Holec. Trenéři Venera, Tomajko, Moták

Zápas začal slavnostním předáním a uvedením do provozu nové rolby. Za klub promluvil předseda představenstva Jiří Šlégr, za město místostarosta Mgr. Milan Šťovíček a za Severočeské doly Ing. Rudolf Slezák.

Do utkání nemohl pro zranění z tréninku naskočit Černý, nahradil jej Nejezchleb. Pro účast na kempu ČR do 20 let chybí také Doudera.

A jen se poslední diváci usadili, už domácí vedli! Ve 25. vteřině vystřelil od modré Hunkes, puk prošel brankáři Konrádovi výstrojí a v brankovišti za ním byl nejrychleji Viktor Hübl, 1:0. Týž hráč a jeho kolega z první formace Lukeš pak ve střeleckých pozicích ještě hledali lépe postaveného spoluhráče, na druhé straně měl gólovku Čáp, mířil vedle.

Vyloučení Jaroměřského v polovině třetiny mohl v závěru potrestat Jánský, Konrád zachránil. Ale na Kubátovu střelu od modré čáry nestačil, 2:0. Aktivnější Verva si vedení zasloužila, v závěru třetiny zvýšenou snahu hostí neutralizoval pozorný Petrásek.

Druhá část nabídla jiný obraz hry. Spoluzpůsobil to fakt, že brzy po zahájení hry Burian snížil na 2:1. Hanáci postupně přidávali, získali převahu a výjimkou nebyla ani minuta jejich trvalého tlaku. Za černé mohl odpovědět znovu Jánský, z pravé strany neuspěl.

V závěru třetiny byl vyloučen za hákování Hunkes, ale oslabení zvládli Litvínovští dobře, pomohla tomu i Gerhátova útočná akce.

Třetí část začala Vyrůbalíkovým trestem, ale po 43 vteřinách pískli rozhodčí podražení Kubátovi, takže se hrálo čtyři na čtyři. Útočná aktivita Olomouckých pokračovala, ale domácí defenzíva odolávala přes Jurčíkův trest (46.) až do závěru zápasu.

V něm pomohla hostům střela odražená od zadního mantinelu a Knotkova pohotovost, upravil na 2:2. V prodloužení se mnoho gólových situací neurodilo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V prvních dvou sériích neuspěli Ostřížek s Burianem, respektive Lukeš s Kubátem. Ve třetí nejprve překonal Petráska Knotek, a protože po něm neskóroval Hübl a síť rozvlnil olomoucký Eberle, poslední tři nájezdníci už ani jet nemuseli.

Litvínov podobně jako proti Hradci ztratil dobře se vyvíjející utkání a snahu o postup tabulkou musel odložit.

Darek Stránský: "Rychlý gól z naší strany, hra byla v první třetině ještě jakž takž, měli jsme štěstí v produktivitě, vysloužili jsme si i druhý gól. Zápas byl dobře rozehraný. Druhá třetina byla z naší strany hodně nepovedená. Soupeř nás přehrával, hned zkraje jsme dostali gól a pak nebyli schopní se udržet na puku, být nebezpeční, byli jsme dlouho pod tlakem. Vyústilo to pak ve vyrovnávací branku ve třetí třetině, i tam jsme se nezlepšili a dovolili jsme nakonec soupeři těsně před koncem srovnat. V nájezdech se nám bohužel ten druhý bod nepodařilo urvat."

HC Olomouc

Jan Tomajko: "Začali jsme tak, že jsme hned z první střely dostali gól a pak se z toho trochu dávali dohromady. Litvínov poté zvýšil na 2:0. Herně první třetina nebyla úplně špatná, ale produktivita byla na straně Litvínova. Ve 2. třetině jsme se o hodně zlepšili a vyrovnání jsme si potom za výkon zasloužili. Nájezdy už jsou loterie, jednou vyhraješ, jednou prohraješ. Za dva body jsme maximálně rádi."