Zápasy 30. 03. 2018, Redakce

Na Kladně vítězná bitva! Rozhodl Řehoř

Verva před plným stadiónem odzbrojila Rytíře a otočila stav 0:1 ke konečné těsné výhře 2:1! Žlutočerná invaze do středních Čech byla úspěšná... Ani jeden gól nepadl při plném počtu hráčů na ledě, za to Litvínov má po dvou kolech jako jediný plný počet bodů a vede barážovou tabulku.

Baraz-2, 30.03.2018, ČEZ Stadion Kladno
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov
1 2

1:0, 0:1, 0:1

Cikánek – Matula, Štich, Repe, Štindl, Kehar, Lenďák, Zelingr – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma (C) – Vildumetz, Machač, Svedlund – Zikmund, Patyk, Pekr. Připraveni Kopřiva a Zelingr. Trenéři Hořava a Patera

Petrásek – Baránek, Sørvik – Frolo, Šesták – Sklenička, Gula – Černý, Mikúš, Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Lukeš, Hübl, Jánský – Jurčík, Válek, Jícha. Připraveni Kantor a Doudera. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Na kladenský led vyjela Verva už s uzdraveným útočníkem Gerhátem, do sestavy se tentokrát nevešel Hanzl. V hledišti povzbuzovalo tým několik stovek fanoušků, kromě individuální přepravy vyjely také dva plné autobusy.

Domácí stále mimo hru s Jágrem (na střídačce) a Hořavou mladším, který nesměl proti Vervě hrát. S touhou po prvních barážových bodech začali aktivně a s dobrým pohybem.

Kubík a Kružík brzy pálil na Petráska. Za Vervu odpověděl po Jíchově vybídnutí Jurčík, ale jinak se hosté přes nasazení a bruslení soupeře prosazovali těžko.

V 9. minutě se dostali ke střelám Gerhát a Trávníček a když se na začátku druhé poloviny první třetiny zdálo, že se počáteční úsilí Rytířů začíná vytrácet, přišly tři střely v krátkém sledu po sobě a nakonec Frolovo vyloučení. Co horšího, přesilovku brzy využil schovanou a hlavně na milimetry k tyči umístěnou střelou Kubík, 1:0.

To určilo ráz a nakonec i konečný výsledek první třetiny, ve kterém si modří vedení za svůj výkon asi zasloužili. V předposlední minutě ještě zahrozili Sørvik a Černý a bojovnost obou týmů demonstroval čas 20:00, kdy se poškorpilo několik hráčů v krátké šarvátce, kterou začali Černý s Pekrem a kterou už pak stopovala přestávka.

Ve druhé části mohl navýšit při přečíslení dva na jednoho náskok Kladna Vildumetz, ale nezpracoval přihrávku. Pak museli ven postupně Jánský a Hübl, čtyři minuty ve čtyřech žlutí naštěstí zvládli. I když Trávníček v jednu chvíli neměl hůl.

S nebezpečností dopředu to stále nebylo ono, ale mírný pokrok v mezích utkání už přece jen přicházel. Ve 28. minutě byl na konci pěkné kombinace Šesták a pak pomohla taktická hrubka Rytířů, kteří drahně dlouhou dobu hráli v šesti. Litvínov početní výhodu využil ještě dříve, než předtím Kladno. Po Mikúšově střele a dobré Jurčíkově práci před Cikánkem se ke snadné dorážce dostal Hübl, 1:1.

Od té chvíle už byla hra minimálně vyrovnaná a nebezpečnější byli hosté. Gerhát hledal před brankou Černého, Trávníček vystřelil a mohl z toho být puk vyražený před Jánského a odkrytou klec, Sørvik zahrozil útočným průnikem a střelou.

Největší možnost? Akce dva na jednoho Jánského s Trávníčkem, úspěšnou koncovku zmařila přihrávka na dlouhou ruku.

Třetí třetina začala šancí Vervy, ale pak pokračovala jejím čtvrtým vyloučením. Ke Skleničkovi však brzy přisedl Machač a i druhé vyloučení Rytíři zaplatili, i když tentokrát to bylo při hře čtyři na čtyři. Trávníček pronikl do útočného pásma a přenechal puk Řehořovi, který svou ranou překvapil Cikánka, 1:2.

Litvínov pak kontroval hru i přes neutuchající bojovnost soupeře, který ale nebyl hokejovější. Dvě Hüblova vyloučení (48. a 51.) znovu žlutí ubránili, pak i Mikúšovo (54.)! Horké chvilky to ale byly... V krátkém mezidobí při hře pět na pět zahrozili Lukeš s Hüblem.

Mikúšův trest částečně překryl prohřešek Zikmunda, ve zkrácené přesilovce Mikúš trefil břevno! Nebude to hosty mrzet a jejich početný kotel v závěru mrzet?

71 vteřin před koncem začali hrát Hořavovi svěřenci power play, vzhledem k vyhozením na zakázané uvolnění se střídat moc nedalo, v jednu chvíli tlačili domácí puk za čáru z brankoviště... Ale ubráněno!

Opět pevný základní kámen k výhře držel v brance gólman Petrásek, znovu bodovali Hübl a Mikúš. Ivan Řehoř tak důležitý gól asi ještě nedal...

Druhý výsledek: K. Vary – Jihlava 3:2p.

Tabulka: 1. Litvínov 6 bodů, 2. Jihlava 4 body, 2. K. Vary 2 body, 4. Kladno 0 bodů.

Rytíři Kladno

Pavel Patera: "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. V první třetině jsme byli lepší a odpovídal tomu i výsledek. Ve druhé se to trochu obrátilo. Začali jsme zbytečně panikařit, přestali komunikovat a Litvínov zaslouženě vyrovnal. Třetí třetina byla vyrovnaná, výsledku by možná slušela remíza. Musíme kluky ale pochválit. Někteří hráli proti extraligovému týmu poprvé nebo podruhé a zvládli to velmi dobře. Kluci si vyzkoušeli, že na takové soupeře mají. Soutěž je dlouhodobá, uvidíme dál."

Jiří Šlégr: "Musím soupeře pochválit, protože v první třetině předvedl výborný výkon, vlétl na nás a zatlačil. My měli jen tři střely a žádnou šanci. Samozřejmě jsme si v kabině řekli, že musíme změnit hru. Než jsme se srovnali s menším hřištěm tak to trvalo. Pak jsme se zatáhli do obrany a počkali si na svoje šance. Dali jsme v přesilovce vyrovnávací gól, to bylo důležité. Postupem času jsme si vytvářeli víc možností. Soupeř na konci zatlačil v šesti a šanci měl, proto jsme rádi, že jsme urvali další vítězství. Chci poděkovat mužstvu za bojovnost a divákům, jak kladenským, tak našim, v jakém počtu přišli na toto utkání."