Zápasy 03. 12. 2017, Redakce, foto: J. Jindra

Litvínov zachránil bod, Liberec má dva

Dramatické zvraty nabídlo severočeské derby. Litvínov vedl 1:0 a 2:1, ale ještě dvě minuty před koncem prohrával 2:3. Nakonec získal bod a Liberec dva po gólu v přesilovce v prodloužení.

28. kolo, 03.12.2017, Home Credit Arena, Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
4p 3

0:0, 1:2, 2:1 - 1:0

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, Jelínek, Kvapil – Bakoš, Bulíř, Krenželok – Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, Vlach. Připraven Janus. Trenéři Pešán a Mlejnek

Petrásek – Hunkes, Kubát - Gula, Doudera - Sørvik, Baránek - Sklenička – Gerhát, Hübl, Nejezchleb – Černý, Ihnačák, Vandas – Trávníček (C), Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Do sestavy Vervy se vrátili brankář Petrásek a obránce Baránek, na střídačce už také byl po nemoci kouč Radim Rulík. Trenéři přeskupili složení jednotlivých formací, v tom původním zůstala jen druhá obrana a čtvrtý útok. Domácí kouč Pešán nepostavil proti Petráskovi jeho loňského kolegu Januse, ale Willa.

Po české státní hymně se hrál rychlý hokej s minimem přerušování. První šance měla Verva, stejně jako v pátek v Plzni: Válek z pravé strany a pak hlavně Hübl, po krásném uvolnění a otočce Nejezchleba střílel první centr z voleje, gólman však zasáhl úspěšně. Kubátův trest (7.) mohl v 9. minutě využít Jelínek, byl sám před Petráskem, ten byl však na místě.

Ve 13. minutě pálil z voleje nebezpečně Vlach. Další minuty zase patřily spíše hostům a závěr třetiny přinesl po možnosti na obou stranách: Petrásek si poradil s Lakatošovou tečí a vzápětí zahrozili Hanzl s Gerhátem.

Ve druhé části hokej ještě povyrostl, jako vždycky když přijdou i góly. První možnost otevřít skóre měl Bulíř po objetí klece, pak se Petrásek vyznamenal proti Kvapilovi.

25. minuta: Hübl jel na Willa sám, byl faulován a nájezd neproměnil. Bohužel gólem neskončila ani Gerhátova dorážka. A co víc, ani následné Hüblovo trestné střílení, Will včas sklapl betony.

Jašek zaměstnal strážce svatyně Vervy. Na její stranu ale zápas posunula 29. minuta. Bulíř narazil na mantinel Baránka a zápas pro něj skončil. Pětiminutovou přesilovku už za 12 vteřin využil pod horní tyčku z mezikruží Ihnačák. Možný dvougólový odskok pak překazilo Nejezchlebovo vyloučení. A při hře čtyři na čtyři navíc přesně bekhendem vystřelil Bakoš, 1:1.

Gerhát si minutu na to popojížděl do co nejlepší pozice, nic z toho nebylo, vzápětí se však zdálky trefil Hübl, 1:2!

Další dvě minuty z dlouhého oslabení pomohl Tygrům vzít Černého trest, ale pak modří špatně střídali a hrálo se 44 vteřin i tři na pět. Bohužel pro HCVL bez užitku. Znovu šance pro Vervu zvýšit náskok: Šmíd zasáhl a krvavě zranil v obličeji Nejezchleba, čtyřminutová výhoda však stavem nepohnula. 39 vteřin před přestávkou inkasoval dvě minuty Kubát.

Zbytek oslabení ve třetí třetině Litvínov neubránil, Bakoš zblízka dorážkou srovnal na 2:2 a to udalo jiný ráz závěru zápasu, než si žlutí představovali. Ve 49. minutě nedovoleně zastavil pronikajícího Špačka Nejezchleb a opět dorážkou uspěl Redenbach, 3:2.

Litvínov pak ještě špatně střídal, ale ubránil se a mohl pomýšlet na srovnání. V 55. minutě první formace zatlačila soupeře, efekt scházel. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby ale přesná Hunkesova kolmice našla za obranu najetého Hübla a po jeho sólu bylo srovnáno, 3:3!

To ale ještě nebylo všechno. Minutu před startem prodloužení přišlo čtvrté litvínovské vyloučení za sebou (Hunkes). V poslední vteřině ještě kryl puk Petrásek a byl tu nastavený čas. V něm ale ještě minuta oslabení pro Vervu, teď už tři na čtyři. Tygrům se bránící trojici povedlo vyšachovat a připsali si druhý bod.

Po třech porážkách venku Litvínov poprvé bodoval. Vypadalo to v jednu chvíli na víc, pak zase na nulu... Nakonec tedy bod. U všech tří vstřelených gólů byli Hübl (2+1) a Hunkes (0+3), v domácím dresu zase řádili Bakoš (2+2) a Kvapil (1+3). Liberec třikrát udeřil v přesilovce, v tom byl rozdíl.

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "První dvě třetiny jsme neodehráli dobře. Byli jsme nedisciplinovaní, nedrželi se našeho plánu. Čelili jsme trestnému střílení a v součtu takřka devítiminutové přesilovce soupeře. Podržel nás Roman Will, díky němuž jsme zůstali ve hře. Po dvou třetinách jsme si k tomu v kabině něco řekli a do třetí dvacetiminutovky jsme měli dobrý vstup. Bohužel jsme v závěru inkasovali na 3:3. Jsem rád, že jsme nakonec strhli na svou stranu alespoň dva body za výhru v prodloužení."

Darek Stránský: "První třetina byla rychlá a svižná, hrál se i pěkný hokej. Zbytek utkání byl hodně poznamenán častými vyloučeními. Předvedli jsme spoustu faulů, některé z nich byly z kategorie školáckých a hloupých. Namísto toho, abychom v pětiminutové přesilovce rozhodli, zkazili jsme si ji fauly. Když jsme vstoupili do třetí třetiny za stavu 2:1, opět jsme soupeři nabídli možnost srovnat. Rozhodující gól v prodloužení znovu padl v oslabení... Můžeme se zlobit pouze sami na sebe, že si z Liberce nevezeme víc bodů. Nicméně vzhledem k závěru můžeme být rádi i za jeden."