Zápasy 23. 09. 2016, Redakce

Litvínov v závěru přetlačil Hradec a opět má dva body!

Lukešova branka v 58. minutě poslala zápas do prodloužení, které tentokrát nerozhodlo. V nájezdech uspěl jediný Robin Hanzl a zajistil pro Vervu cenný druhý bod.

6. kolo, 23.09.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Mountfield HK
HC VERVA Litvínov Mountfield HK
3sn 2

1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0

Janus – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, J. Černý - Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Připraveni Halász a K. Černý. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Pavelka – Štajnoch, Gregorc – Čáp, Dietz – Pláněk, Vydarený – Bednář, Džerinš, Dej – Jarůšek, Potulny, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Červený – Bulík, Knotek, Pavlík. Připraveni Rybák a Barák. Trenéři V. Sýkora, Hynek, T. Martinec

V brance s Jaroslavem Janusem a poprvé v sezóně s Kamilem Černým coby sedmým obráncem (nakonec do hry nezasáhl) nastoupila Verva k pátečnímu zápasu. Hosté dali mezi třemi tyčemi poprvé v sezóně šanci někomu jinému než Kacetlovi (měl zdravotní problémy) a tah s Pavelkou jim co do jeho výkonu určitě vyšel.

V úvodu jako první ohrozil branku soupeře Dej, mířil ale vedle. Na druhé straně zleva po dlouhé přihrávce vyzkoušel gólmana Martynek. Do vedení šli hosté po střele volného Kukumberga do odkryté klece, 0:1.

Sørvik z mezikruží tři tyče minul, ale pak se ujala přízemní rána Guly – první gól litvínovského obránce v tomto ročníku TELH znamenal vyrovnání na 1:1.

Teprve potom se poprvé vylučovalo, trestnou lavici zahřáli hradečtí Dietz a po jeho návratu Pavlík, ten však za špatné střídání týmu. Domácí pálili poměrně často, ale Pavelka dobře vykrýval prostor a všechno pochytal.

Hned po návratu z kabin zakončoval po brejku Černý, ale jakoby nególové vyústění jeho šance předznamenalo celou prostřední část – gól v ní k vidění nebyl.

Čápovo vyloučení po třech vteřinách neutralizoval Nejezchlebův trest. Při hře čtyři na čtyři měl velkou možnost Pavlík, ale padající protihráč mu střelu stačil přizvednout. Další Čápův prohřešek už nabídl domácím klasickou početní výhodu. Dobře v ní v útočném pásmu kombinovali, ale málo stříleli. Pak přišly dvě šance hostí, Janus vychytal Potulnyho.

Ve třetím dějství Hradec ještě důsledněji bránil a když se navíc dostal po dorážce Jarůška do vedení, zavřel to vzadu téměř neprodyšně. Zápas na několik minut přerušilo vypadlé tvrzené sklo po Skleničkově souboji vedle domácí střídačky.

Její osazenstvo ale odmítalo třetí prohru pod Krušnými horami a v 58. minutě se na něj konečně usmálo štěstí. Nejezchleb krátce předtím ještě bekhendem neuspěl, ale pak Lukešův dalekonosný pokus zapadl do sítě, 2:2! Hosty o to více mrzela předchozí možnost Deje z přečíslení.

Vzápětí přesilovka HCVL a znovu Nejezchleb měl na holi tři body! Pavelka ale utkání zvládl výborně, stejně jako jeho protějšek.

V nastavení (Verva pokračovala v přesilovce, změněné čtyři na tři) gól nepadl. První trojice nájezdníků neuspěly. Litvínov vsadil podruhé za sebou na Robina Hanzla a ten po střele sáhl ve čtvrté sérii ke své osvědčené zbrani - blafáku. Byl rozhodující.

Darek Stránský: "Odehráli jsme dnes myslím naše nejlepší domácí utkání. Vytvořili jsme si dost šancí, hlavně v přesilovkách, hráli jsme je v pohybu, bohužel jsme je ale neproměňovali. Každý hostující rychlý protiútok byl nebezpečný a nás mnohokrát výborně podržel brankář. Za stavu 1:2 to s námi nevypadalo dobře. Dali jsme trochu šťastný gól na 2:2, možná i proto, že jsme dnes utkání odehráli dobře. V penaltách jsme přidali další bod, takže jsme spokojeni."

Mountfield HK

Tomáš Martinec: "Viděli jsme vyrovnané utkání. Podali jsme bojovný a obětavý výkon. Při hře pět na pět to byl vyrovnaný zápas, domácí nás dostávali pod tlak především v přesilovkách, které sehráli výborně. Držel nás naštěstí výborným výkonem brankář Pavelka. Škoda, že jsme ke konci přišli o vítězství, když jsme udělali chybu v obranném pásmu. V závěru jsme ještě hráli oslabení a musím hráče pochválit, že to obětavostí zvládli a dotáhli zápas do nájezdů. V těch byl bohužel Litvínov lepší."