Zápasy 18. 03. 2017, Redakce

Litvínov dřel a tlačil, Hradec udržel těsnou výhru

Před podruhé vyprodaným stadiónem Litvínov výrazně zlepšil svůj výkon, přestřílel i přehrával soupeře, nakonec to ale neodvrátilo těsnou porážku. Hradec se dostal do zápasového vedení 3:1, série ale nekončí.

4.ČTF, 18.03.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Mountfield HK
HC VERVA Litvínov Mountfield HK
1 2

0:1, 1:0, 0:1

Janus – Kubát, Sørvik – Pavlík, Gula – Sklenička, Pilař – 41. Frolo – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Petrásek

Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, Pavlík. Připraven Kacetl. Trenéři Sýkora, Hynek, T. Martinec

Ve stejných sestavách jako den předtím vyjely oba týmy ke čtvrtému duelu. Znovu elektrizující atmosféra a natěšené plné tribuny byly kulisou utkání, ve kterém chtěl Hradec odskočit na 3:1 a Litvínov vyrovnat na 2:2.

První měli góly na holi domácí, ve 3. a v 5. minutě hráli dvě přesilovky (Štajnoch a špatné střídání), byly v jejich podání lepší než dříve, hlavně ta druhá, ale gól nepřišel.

V polovině třetiny se do početní výhody dostali hosté, Kubát pykal za držení. Frolo jednou zachránil před odkrytou brankou a Litvínov pokračoval v dobrém výkonu, v defenzívě i ofenzívě, kde snad scházel jen větší důraz. Černý byl v 15. minutě volný před brankou a čekal na přihrávku od staršího Hanzla, který to zkoušel zpoza klece i lišáckým obloučkem.

50 vteřin před koncem se zblízka prosadil zčistajasna Šimánek, snad z první větší možnosti Mountfieldu. V prostřední třetině Verva pokračovala v tlaku na soustředěnou hradeckou hradbu. Dvě šance Martina Hanzla v úvodu třetiny, poprvé těsně vedle, podruhé neuspěl nadvakrát z bekhendové dorážky. Z tlaku vyplynul Pláňkův faul, ven ale musel jít za chvíli i Kubát.

Vyrovnáno! Paradoxně z nenápadné situace. Viktor Hübl si na levém křídle přikopl puk a zdálky trefil přesně, 1:1. Knotek sekal, přesilovka přinesla další možnosti Vervy, z jejíchž hráčů čišela touha po srovnání série. Ve 37. minutě se dostal k zakončení zblízka Reichel, Rybár byl na místě.

Ve 43. minutě mohli jít Hradečtí do vedení, velký tlak skončil zkoumáním záznamu hry a potvrzením stavu 1:1. V polovině utkání dostal čtyřminutový trest, už třetí pro Litvínov v těchto dvou zápasech, Jakub Černý. Přes polovinu oslabení se žlutým dařilo ubránit, ale pak Dej z levé strany skóroval, 1:2.

Závěr se nesl ve znamení sílícího tlaku HCVL. Vyvrcholil při power play po time-outu půldruhé minuty před koncem. Nic se už neujalo, ani Černého střela z mezikruží půl minuty před koncem. Bednář netrefil přes celé kluziště prázdnou klec a Mountfield tak mohl pod Krušnými horami oslavit druhé vítězství.

V úterý, po dvou dnech volna, série pokračuje opět v Hradci. Litvínov bude usilovat o to, vrátit ji znovu pod Krušné hory.

"Já teď nedám gól, i kdybych tam snad měl fotbalovou bránu...“ smutně se ohlížel za utkáním Martin Hanzl. „Našemu výkonu bych asi dnes nic nevyčetl, jen jsme nedali víc gólů, bohužel."

"Co rozhodlo? Nedali jsme gól na 2:1, dal ho pak soupeř. Odskočili nám na 3:1, ale rozhodnuto není. Pojedeme do Hradce a zkusíme tam vyhrát," neskládal zbraně autor jediné branky Severočechů Viktor Hübl.

Radim Rulík: "Sehráli jsme lepší zápas než včera, vytvořili jsme si šance, mužstvo si za tím šlo, ale bohužel takové zápasy, že se šance nepromění, se stávají. Kdybychom něco například ve druhé třetině proměnili, tak jsme odskočili a bylo by to jiné. Na to se ale bohužel nehraje. Poté jsme se nechali opět vyloučit na čtyři minuty a nabídli to Hradci. Bylo to opakovaně, takhle se nedá v play off hrát. Daleko lepší výkon, ale produktivita a vyloučení nás stály zápas."

Mountfield HK

Václav Sýkora: "Zápas byl z naší strany jiný než v pátek. Domácí byli po celou dobu aktivnější, my jsme se soustředili na defenzivu. Na začátku zápasu bylo důležité, že jsme ubránili dvě oslabení a celkově naše hra v oslabení byla důležitým momentem. Dalším klíčovým faktorem byla efektivita v zakončení a výkon Patrika Rybára, který nás v důležitých momentech podržel. Bylo to ubojované vítězství, nebyl to hezký hokej."