Zápasy 23. 08. 2016, Redakce

Karlovy Vary daly o gól víc

V dalším utkání na domácím ledě podlehla Verva podruhé v přípravě Karlovým Varům. Těsný výsledek 2:3 stanovilo prvních čtyřicet minut hry.

přát., 23.08.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
2 3

1:2, 1:1, 0:0

Pinc (31. Spěšný) - Kubát, Sørvik, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Zeleňák, Černý K. – Gerhát, Hübl, Reichel, Nejezchleb, R. Hanzl, Hořava, Trávníček, J. Černý, Martynek, Doležal, Válek, Jurčík, M. Hanzl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Honzík – Sičák, Dujsík, Harant, M. Rohan, Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Rachůnek, Matuš, Stloukal, T. Rohan, Skuhravý, Tomeček, Vachovec, Kindl, Gorčík, Harkabus, Gríger, Flek. Připraven Kuchař. Trenéři Tlačil a Antonik

Verva nastoupila k utkání v brance s Markem Pincem, poprvé po operaci s útočníkem Kristiánem Reichelem a v obraně se slovenským zadákem Vojtěchem Zeleňákem (* 1998), kterého loni vedl v juniorce Sparty Darek Stránský a který přišel do Litvínova na zkoušku.

Černožlutí začali zápas lépe a hned první vyloučení Západočechů (4. minuta Dujsík) využili. Střelu Jakuba Černého úspěšně dorazil obránce Jiří Gula, 1:0.

Tlak domácích poté zesílil, ale další branku už nepřinesl. Naopak se dvakrát prosadili hosté.

První gól jim ještě pro vysokou hůl nebyl uznán a také Gulovo vyloučení skončilo bez efektu, 15. minuta ale během dvaceti vteřin otočila zápas. Zásluhu na tom měli "Ha" hráči, nejprve Harant vyrovnal a pak Harkabus krátce po rozehrání dostal Energii do vedení, 1:2.

Druhá část nabídla Vervě druhou přesilovku, když ve 26. minutě M. Rohan fauloval Nejezchleba. Provinilec z lázeňského města byl pak šťastný dvakrát - že odseděl celé dvě minuty a následně ještě víc, když do Pincovy sítě proniklo jeho nahození, 1:3. Varští tak odskočili na dvoubrankový rozdíl.

Už za dvě minuty ale jejich náskok o polovinu snížil Richard Nejezchleb, po kombinaci se starším Hanzlem a Hořavou, 2:3. V polovině utkání nahradil Pince mladý litvínovský odchovanec Spěšný a v premiéře se uvedl úspěšným zákrokem proti Grígerovi.

Verva usilovala o srovnání, neuspěla ale ani v další početní výhodě, kdy trestnou lavici zahříval Benák. Do závěrečného dějství si tak Energie podržela těsný náskok.

Třetí dějství přineslo přesilovku hostům, ale sehráli ji špatně a Litvínov dál usiloval o vyrovnání. Tlak zesílil při Stloukalově trestu, nepovedlo se. Aktivní Nejezchleb nastřelil v 53. minutě tyč, krátce na to byl vyloučen a Tlačilovi svěřenci si mohli na chvíli oddechnout.

Přečkali i závěrečnou power play soupeře a ze Zimního stadiónu Ivana Hlinky si tak odvezli povzbuzení v podobě těsného vítězství. Domácí mladík Spěšný zapsal první, byť jen poloviční "nulu".

HCVL znovu doma nastoupí už ve čtvrtek proti Polsku.