Zápasy 21. 01. 2018, Redakce, foto: J. Jindra

Hradec rozhodl ve druhé třetině. Čtyři góly v oslabení

Před televizními kamerami přímého přenosu ČT dvakrát překonal hradeckou defenzívu Gerhát a jednou Trávníček, Litvínov odehrál vyrovnanou první třetinu, ale pak na rozjeté domácí nestačil. Čtyřikrát inkasoval v oslabení.

42. (CT), 21.01.2018, ČPP aréna, Hradec Králové
logo Mountfield HK
Mountfield HK HC VERVA Litvínov
7 3

1:1, 4:1, 2:1

Rybár – Zámorský, Cibulskis, Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc – Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – Jirásek. Připraven Pavelka. Trenéři Sýkora, Hynek, T. Martinec

Kantor (41. Soukup) – Kubát, Doudera – Šesták, Pilař – Baránek, Gula – Lukeš, Hübl, Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Havelka – Jícha, Havlíček, Smolka. Připraven Sklenička. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Už s uzdraveným Jurčíkem, ale stále s poměrně značnou marodkou vyrukovala Verva na druhý celek tabulky na jeho ledě. S podporou fanoušků, kteří pomohli vytáhnout návštěvu zápasu přes čtyři tisícovky diváků. Také Východočechům chybělo ze zdravotních důvodů několik hráčů.

Litvínov začal aktivně, první formace ohrozila Rybára hned při prvním střídání. Domácí odpověděli střelami Köhlera a hlavně Bergera ve 2. minutě. Pak přišel první (a ubráněný) trest hostů (3. Válek), kromě toho se ale téměř nepřerušovalo. Rychlý hokej přinesl nakonec gól domácím, Matouška poslal z lavice hanby předčasně ven Köhler, ke kterému se puk odrazil od tyče.

Dobře bruslící a bojující Litvínov se ale vyrovnání dočkal už za minutu. Při signalizovaném vyloučení se Hradec znovu provinil a pokračující poskytnutou výhodu využil Gerhát, kterému nabil Pilař. První extraligovou asistenci si připsal obránce Šesták. Navíc pak měli žlutí výhodu první přesilovky, při níž byla nejnebezpečnější Kubátova rána od modré čáry, kterou Rybár se štěstím vytěsnil betonem mimo tři tyče.

Pak ještě Lukeš hledal Hübla, který mohl zakončovat do odkryté branky a na druhé straně zahrozil Cingel. Hübl po akci s Hanzlem v přečíslení měl na holi v poslední minutě první třetiny vedoucí gól! Bekhendový blafák mu ale brankář zneškodnil... I zásahy brankářů – Rybár 9, Kantor 8 – svědčily o tom, že Litvínov v první části držel s favoritem krok.

Tu druhou začal nešťastně, po 53 vteřinách inkasoval. Pak ubránil Hüblův trest a Šesták vyzkoušel Rybára, jenže během minuty pak Mountfield vstřelil dva góly. Červený překvapil z úhlu Kantora a Kubátovo vyloučení potrestal snadnou dorážkou zblízka Köhler, 4:1.

Dragoun trefil rukou do hlavy Havelku a pykal za to dvanáct minut. Přesilovku využil s pomocí Gerhátovy teče nohou Hübl. Snaha o další zdramatizování zápasu nevyšla, na druhé straně se Kantor několika zákroky otřepal ze tří inkasovaných gólů, ale pak jej bombou z voleje při další přesilovce překonal Koukal, 5:2.

Do třetí části vystřídal Kantora v brance Soukup. Uvedl se dobře, pak jej ale překonal Cingel. Rybárovu chybku za chvíli využil Trávníček a bekhendem zasunul puk za jeho záda, 6:3.

"Lauf" domácích musel často zastavovat až Soukup a dařilo se mu to, inkasoval už jen z hole Červeného. Byla to už čtvrtá využitá přesilovka Mountfieldu, v jehož řadách zaznamenal Bednář tři gólové nahrávky (čtvrtá byla dodatečně vymazána).

Mountfield HK

Pavel Hynek: "Klukům bych chtěl poděkovat za výkon a body. Chtěli jsme potvrdit výsledek z Brna a myslím, že se nám to podařilo. Před zápasem jsme si říkali, že hlavně nesmíme být vylučovaní, protože tam je síla Litvínova, v přesilovkách jsou schopni nás přetlačit. V první třetině jsme měli dvě zbytečná vyloučení a dostali gól. Zlomovým momentem byla 30. a 31. minuta, kdy jsme dvěma rychlými góly soupeři odskočili. Pak už jsme byli lepší. Dneska nám to tam v přesilovkách napadalo a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli."

Radim Skuhrovec: "První třetinu jsme hráli velmi dobře, dodržovali systém a byli Hradci vyrovnaným soupeřem. Při nástupu do druhé části jsme ale inkasovali. Věděli jsme, že Hradec má obrovskou sílu v přesilovkách, ale už poněkolikáté jsme měli spoustu vyloučených. Pokud budeme sedět na druhé straně na trestné lavici, tak nemůžeme vyhrát žádné utkání. Hradec nás v přesilových hrách trestal. Potom už se naše hra trochu rozsypala, domácí na ledě dominovali a přehrávali nás. Zaslouženě berou tři body."