Zápasy 20. 12. 2016, Redakce

Derby rozhodlo až prodloužení!

Nová akvizice Vervy, obránce Karel Pilař, byla u všech tří branek Vervy! Litvínov 7 vteřin před koncem přišel o výhru, aby ji nakonec slavil po Pilařově trefě v prodloužení.

30. kolo, 20.12.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
3p 2

0:0, 1:1, 1:1 - 1:0

Janus – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Pavlík – Pilař – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Strnad – Hořava, Šimeček, Trávníček – Veselý, Válek, Jurčík. Připraven J. Hübl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Laco – Dlapa, Flemming – Skinner, Valach – Mrázek, Rutta – Tomica, Huml, Vondrka – Kämpf, Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček. Připraven Král. Trenéři Růžička st., Martínek, Šťastný

Verva nastoupila s třemi novými hráči, obráncem Pilařem (přestup z Hradce Králové) a útočníky Strnadem z Kladna a Veselým z Mostu, kteří přišli při rozšířené marodce na střídavé starty. Hosté s Lacem v brance, poprvé s Raškou a do sestavy se jim vrátil Růžička.

Začali o něco aktivněji, až ve 4. minutě hledal Hübl v dobré pozici Lukeše, přihrávka neprošla. A v 5. minutě si první litvínovský tlak vytvořila druhá formace.

Přibrzdil jej Sørvikův trest. V oslabení zahrozil Lukeš, Piráti se výrazněji neprosadili. Ve druhé polovině třetiny přišly šance v rychlém sledu, Poletín zblízka před Janusem neuspěl, Trávníčkovi z mezikruží zkazil radost Laco a Tomicovi z brejku vzápětí Janus.

Dvě možnosti hostů v 16. minutě, Strnad tečoval nad a Kämpf pálil v šanci mimo. Pak se provinil Růžička a když chybělo do jeho návratu 16 vteřin, vyhodili Piráti puk mimo hrací plochu. Sudí však viděli teč ochranného skla a tak reklamace Vervy nebyly nic platné.

Ve druhé části vzruchu přibylo. Na Hüblovu možnost odpověděl dvakrát Poletín, poprvé otřel puk o tyč... Na Hüblův trest navázala vyloučení Humla a pak i Flemminga, 1:12 min. hráli domácí pět na tři. Ve chvíli už jen klasické přesilovky po Pilařově střele a Hanzlově práci před brankou snadno dorazil puk do prázdné klece Hübl, 1:0.

Vzápětí se provinil M. Hanzl, Litvínov se ubránil, pak ale přece jen inkasoval. Vzdálenost ze střídačky před svoji branku se ve druhé třetině vymstila obráncům, Vondrka měl víc prostoru a po jeho střele a teči Skleničkově se puk dokutálel za čáru, 1:1. Vyloučení Strnada Chomutovští nezužitkovali, byla to v jejich podání nejhorší přesilovka. V poslední minutě hledal Hořava před Lacovou brankou Trávníčka, ale stav se nezměnil.

Třetí dějství nakonec rozuzlení nepřineslo, i když se osm minut před koncem trefil (do puku vlastně spíš netrefil) Pavelka. "Byl to klasický "brambor", už když ten puk ke mně šel, nějak se vrklal. Ale zkusil jsem to a vyšlo to... Nevím, možná puk ještě pak tečoval brankář," uvedl český reprezentant. "Jestli to je začátek naší nové vítězné série? Kéž by byla ještě delší, než ta předchozí. S Karlem Pilařem jsem se na ledě potkal minimálně, jeden trénink a dnešní zápas."

Snažící se a dobře bruslící Piráty zbrzdil faul Růžičky v útočném pásmu, ale při závěrečné power uspěl tečující Kämpf, 2:2.

Ruttův faul na R. Hanzla v šanci v prodloužení se stal hostům osudný. Pavelka vzápětí ještě neuspěl, ale pak to přišlo. Domácí trenéři si vzali před přesilovkou oddechový čas a Pilař s pomocí teče rozhodl.

"Franta Lukeš skvěle zachytil tvrdě vystřelený puk. Já už jsem jel na vyhození, ale on to ani nevím jak chytil, dal mi to a měl jsem pak i docela dost času na střelu. Je příjemné, že jsem takhle začal (1+2, asistence na první gól byla Pilařovi nejprve odebrána, ale 22. 12. opět přidána, stejně jako R. Hanzlovi), ale je to jen start. Já i tým budeme hodnoceni podle toho, co přijde potom. Jsem moc rád, že jsem doma, polovinu kluků tady znám. K Hradci se teď vracet nechci, možná později."

Domácí může dvoubodová výhra těšit i mrzet, ale z pohledu celkového obrazu zápasu i postavení v tabulce je to cenné vítězství. Chomutov byl aktivnější, přestřílel soupeře a ještě v prodloužení zneškodnil velkou šanci Pirátů Janus skvělým zákrokem! Derby bylo víc dramatické než pohledné, ale diváky v téměř zcela zaplněném hledišti strhávalo.

Radim Rulík: "Je škoda, že jsme sedm vteřin před koncem inkasovali, ale podepsalo se na tom to, že naši obránci nestihli vystřídat a to se na té poslední půlminutě podepsalo. Držel nás celé utkání brankář Janus. První třetina nám nevyšla, ale od druhé jsme se zlepšili. Karel Pilař? Odtrénoval pár tréninků, určitě nám na modré čáře pomůže, typologicky nám takoví beci chybí. Dnes mu to vyšlo, ale nechci to nějak vyzdvihovat. Byl bych jen rád, kdyby se ten krok, že jsme ho v průběhu sezóny získali, ukázal jako správný."

logo Piráti Chomutov

Piráti Chomutov

Petr Martínek: "Diváci viděli vynikající hokej nahoru - dolů. Oba brankáři podali výborné výkony. Remíza je asi zasloužená pro oba týmy, oba měly šance. V prodloužení jsme měli stoprocentní šanci, ale nedali jsme ji, výborný zákrok gólmana. Na druhé straně přišel asi faul, který domácí dokázali potrestat. Jsme rádi, že jsme dokázali na konci vyrovnat, nějak jsme to tam zase doplácali."