Zápasy - Junioři 11. 10. 2020, Ondřej Mach

Zajíček zářil a zavřel branku, junioři před pauzou obrali Spartu

P r a h a - Poslední utkání před čtrnáctidenní pauzou má pro litvínovské juniory vítězný konec. Černožlutí si v hlavním městě proti Spartě vybudovali dvoubrankový náskok, který už si v závěru vzít nenechali. Velký podíl na zisku tří bodů měl brankář Šimon Zajíček, jenž zapsal 47 úspěšných zákroků.

0:0

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 25. Čermák (Hašek, Tomek)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 19. Bartoš (Jindra), 23. Kysela (Slavík, Stehlík), 48. Slavík (Stehlík, Skuhrovec)

0:2, 1:2, 1:3

Pražák, Květoň – Zíka, Bělohlav

Krbeček (Čazimi) – David, Tomov, J. Tůma, Chvátal (A), Tomek – Hašek, Čermák, Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, D. Vitouch, Hauser, Konečný (C), Vágner, Theimer

Š. Zajíček (O. Zelenka) – Kadár, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Hák, Háva – Jindra, D. Skuhrovec, Berka, Kysela, Kočárek, Stehlík (C), Limanovský, Bartoš (A), Slavík, Jouza (A), D. Čech, Brouček.

První třetina nabídla přesilové hry na obou stranách, ani jeden tým se ale při hře v početní výhodě neprosadil. Skóre otevřel až v 19. minutě Dan Bartoš, který se prosadil po přihrávce Jindry.

Prostřední dějství odstartovalo vyloučením domácích, a tentokrát už chemici v přesilovce udeřili. Slavíkovu přihrávku zužitkoval Vojtěch Kysela a poslal tak hosty do dvougólového vedení. Jenže za malou chvíli se v početní výhodě trefila i Sparta, za Pražany snižoval Erik Čermák

Zbytek druhé části byl bohatý na vyloučení, další branka už ale nepadla. V poslední dvacetiminutovce stejně jako po celý zápas dominoval hostující brankář Zajíček, který tak černožlutým dovolil přidat stvrzující gól. Na konečných 1:3 zvyšoval necelých třináct minut před koncem Marek Slavík