Litvínov v repre

Litvínovští hráči a trenéři v reprezentaci


1963 MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Jaroslav WALTER (2)
bronz
1964 IX. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck), zároveň MS
Jaroslav WALTER (6)
bronz
1970 MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Ivan HLINKA
bronz
1971 MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Ženeva)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1972 XI. ZOH, JAPONSKO (Sapporo)
Ivan HLINKA (5), Miroslav DANĚK
bronz
1972 MS, ČSSR (Praha)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA
ZLATO
1973 MS, SSSR (Moskva)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1)
bronz
1974 MS, FINSKO (Helsinky)
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1975 MS, NSR (Mnichov, Düsseldorf)
Ivan HLINKA (2), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1976 XII. ZOH, RAKOUSKO (Innsbruck)
Ivan HLINKA (3), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1976 MS, POLSKO (Katovice)
Ivan HLINKA (7), Jiří BUBLA (4)
ZLATO
1977 MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Ivan HLINKA (9), Jiří BUBLA
ZLATO
1978 MS, ČSSR (Praha)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1979 MS, SSSR (Moskva)
Ivan HLINKA (4), Jiří BUBLA (1)
stříbro
1980 XIII. ZOH, USA (Lake Placid)
Jiří BUBLA, Arnold KADLEC (1)
5. místo
1981 MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Göteborg)
Ivan HLINKA, Arnold KADLEC (5), Jindřich KOKRMENT (1)
bronz
1982 MS, FINSKO (Tampere, Helsinky)
Arnold KADLEC (1), Jindřich KOKRMENT (5), Eduard UVÍRA
stříbro
1983 MS, NSR (Düsseldorf, Dortmund, Mnichov)
Vladimír RŮŽIČKA (3), Arnold KADLEC (1), Eduard UVÍRA
stříbro
1984 XIV. ZOH, JUGOSLÁVIE (Sarajevo)
Vladimír RŮŽIČKA (4), Arnold KADLEC (2), Eduard UVÍRA (1), Vladimír KÝHOS ml. (1)
stříbro
1985 MS, ČSSR (Praha)
Vladimír RŮŽIČKA (8), Petr ROSOL (2), Arnold KADLEC, Eduard UVÍRA
ZLATO
1986 MS, SSSR (Moskva)
Vladimír RŮŽIČKA (4), Petr ROSOL (6), František PROCHÁZKA (3), Arnold KADLEC
5. místo
1987 MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Vladimír RŮŽIČKA (2), Petr ROSOL (3)
bronz
1988 XV. ZOH, KANADA (Calgary)
Vladimír RŮŽIČKA (3), Petr ROSOL (1)
6. místo
1989 MS, ŠVÉDSKO (Stockholm)
Vladimír RŮŽIČKA (7), František PROCHÁZKA (2)
bronz
1990 MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Fribourg)
Robert REICHEL (5), František PROCHÁZKA (2)
bronz
1991 MS, FINSKO (Turku, Tampere, Helsinky)
Robert REICHEL (2), Petr ROSOL (3), Josef BERÁNEK ml. (2), Jiří ŠLÉGR (2)
6. místo
1992 XVI. ZOH, FRANCIE (Albertville)
Petr ROSOL (6), Robert LANG (5), Kamil KAŠŤÁK (2), František PROCHÁZKA (1), Jiří ŠLÉGR (1), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER
bronz
1992 MS, ČSFR (Praha, Bratislava)
Petr ROSOL, Robert LANG (2), Kamil KAŠŤÁK, Robert REICHEL (1), František PROCHÁZKA (3), trenér I. HLINKA, asistent trenéra J. WALTER
bronz
1993 MS, SRN (Mnichov, Dortmund)
Petr ROSOL (4), Kamil KAŠŤÁK (2), Josef BERÁNEK ml. (3), Jan ČALOUN, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA, asistent J. WALTER
bronz
1994 XVII. ZOH, NORSKO (Lillehammer)
Kamil KAŠŤÁK (2), Jan ALINČ (3), Jan VOPAT ml., trenér I. HLINKA
5. místo
1994 MS, ITÁLIE (Milán, Bolzano, Canazei)
Martin RUČINSKÝ (2), Josef BERÁNEK ml. (1), Kamil KAŠŤÁK (1), trenér I. HLINKA
7. místo
1995 MS, ŠVÉDSKO (Stockholm, Gävle)
Jan VOPAT ml.
4. místo
1996 MS, RAKOUSKO (Vídeň)
Robert REICHEL (4), Robert LANG (5), Robert KYSELA (2), Petr FRANĚK
ZLATO
1997 MS, FINSKO (Helsinky, Turku)
Robert REICHEL (1), Robert LANG (1), Jiří ŠLÉGR (1), Vlastimil KROUPA, trenér I. HLINKA
bronz
1998 XVIII. ZOH, JAPONSKO (Nagano)
Jiří ŠLÉGR (1), Petr SVOBODA (1), Martin RUČINSKÝ (3), Vladimír RŮŽIČKA (3), Robert REICHEL (3), Josef BERÁNEK (1), Robert LANG, Jan ČALOUN, trenér I. HLINKA
ZLATO
1998 MS, ŠVÝCARSKO (Curych, Basilej)
Robert REICHEL, Josef BERÁNEK ml., Jiří ŠLÉGR, Zdeněk ORCT, trenér I. HLINKA
bronz
1999 MS, NORSKO (Oslo, Hammar, Lillehammer)
Martin RUČINSKÝ (4), Jan ČALOUN (4), trenér I. HLINKA
ZLATO
2000 MS, RUSKO (Petrohrad)
Robert REICHEL (2), Martin ŠTRBÁK, SVK (1) – stříbro
ZLATO
2001 MS, NĚMECKO (Hannover, Kolín, Norimberk)
Robert REICHEL (5), Martin RUČINSKÝ (2), Karel PILAŘ
ZLATO
2002 XIX. ZOH, USA (Salt Lake City)
Robert REICHEL (1), Martin RUČINSKÝ, Robert LANG (1), Martin ŠKOULA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA, manažer I. HLINKA
čtvrtfinále
2002 MS, ŠVÉDSKO (Göteborg, Jönköping, Karlstad)
nikdo (jen Vlasák)
5. místo
2003 MS, FINSKO (Helsinky, Turku, Tampere)
Robert REICHEL (4), Jindřich KOTRLA, asistent trenéra V. RŮŽIČKA
4. místo
2004 MS, ČESKO (Praha, Ostava)
Martin RUČINSKÝ (5), Jiří ŠLÉGR, Martin ŠKOULA (1), trenér V. RŮŽIČKA
5. místo
2005 MS, RAKOUSKO (Vídeň, Innsbruck)
Martin RUČINSKÝ (2), Jiří ŠLÉGR, trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
ZLATO
2006 XX. ZOH, ITÁLIE (Turín)
Martin RUČINSKÝ (1), Robert LANG, asistent trenéra O. WEISSMANN
bronz
2006 MS, LOTYŠSKO (Riga)
Ivo PROROK, Martin ŠKOULA
stříbro
2007 MS, RUSKO (Moskva)
Marek PINC
7. místo
2008 MS, KANADA (Halifax, Quebec)
Marek PINC
5. místo
2009 MS, ŠVÝCARSKO (Bern, Curych-Kloten)
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN, Ivan ŠVARNÝ (SVK)
6. místo
2010 XX. ZOH, KANADA (Vancouver)
trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
7. místo
2010 MS, NĚMECKO (Köln, Mannheim, Gelsenkirchen)
Lukáš KAŠPAR (2), trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
ZLATO
2011 MS, SLOVENSKO (Bratislava, Košice)
Martin ŠKOULA
bronz
2012 MS, FINSKO, ŠVÉDSKO (Helsinky, Stockholm)
Lukáš KAŠPAR, Jakub PETRUŽÁLEK (1)
bronz
2013 MS, ŠVÉDSKO, FINSKO (Stockholm, Helsinky)
Pavel FRANCOUZ
7. místo
2014 XXI. ZOH, RUSKO (Soči)
nikdo
6. místo
2014 MS, BĚLORUSKO (Minsk)
Pavel FRANCOUZ, Jakub PETRUŽÁLEK, trenér V. RŮŽIČKA, asistent trenéra O. WEISSMANN
4. místo

Poznámky

  1. Započteny starty všech hráčů, kteří jsou odchovanci klubu nebo byli v době konání akce (či v sezóně, kdy se akce konala) hráči litvínovského klubu. Příklad: nezapočten start Vlasáka a Štěpánka na MS 2000 (oba tehdy působili ve Finsku a nejsou litvínovskými odchovanci), naopak započteny starty litvínovských odchovanců (Reichel, Lang, Ručinský...), kteří v sezóně, kdy se akce zúčastnili, působili v NHL, či jinde v Evropě (jsou litvínovskými odchovanci)
  2. V závorce počet vstřelených branek

Účast na MS a ZOH

 
Robert LANG 4x ZOH, 3x MS
Vladimír RŮŽIČKA 3x ZOH,   6x MS
Martin RUČINSKÝ 3x ZOH,   5x MS
Ivan HLINKA ing. 2x ZOH, 11x MS
Jiří BUBLA 2x ZOH,   9x MS
Robert REICHEL 2x ZOH,   9x MS
Petr ROSOL 2x ZOH,   6x MS
Jiří ŠLÉGR 2x ZOH,   6x MS
Arnold KADLEC 2x ZOH,   5x MS
Kamil KAŠŤÁK 2x ZOH,   3x MS
Josef BERÁNEK ml. 1x ZOH,   5x MS
František PROCHÁZKA 1x ZOH,   4x MS
Eduard UVÍRA 1x ZOH,   3x MS
Martin ŠKOULA 1x ZOH,   3x MS
Jan ČALOUN 1x ZOH,   2x MS
Jaroslav WALTER ing. 1x ZOH,   1x MS
Jan VOPAT ml. 1x ZOH,   1x MS
Miroslav DANĚK 1x ZOH
Vladimír KÝHOS ml. 1x ZOH
Jan ALINČ 1x ZOH
Petr SVOBODA 1x ZOH
Jakub PETRUŽÁLEK 2x MS
Pavel FRANCOUZ 2x MS
Lukáš KAŠPAR 2x MS
Jindřich KOKRMENT 2x MS
Zdeněk ORCT 2x MS
Marek PINC 2x MS
Robert KYSELA ing. 1x MS
Petr FRANĚK 1x MS
Vlastimil KROUPA 1x MS
Karel PILAŘ 1x MS
Jindřich KOTRLA 1x MS
Ivo PROROK 1x MS
Ivan ŠVARNÝ, SVK 1x MS (za SVK)
Martin ŠTRBÁK, SVK 1x MS (za SVK)

Střelci branek na MS a ZOH

 
Ivan HLINKA ing. 51
Vladimír RŮŽIČKA 34
Robert REICHEL 28
Petr ROSOL 25
Martin RUČINSKÝ 19
Robert LANG 14
František PROCHÁZKA 11
Jiří BUBLA 11
Arnold KADLEC 10
Josef BERÁNEK ml. 9
Jaroslav WALTER ing. 8
Kamil KAŠŤÁK 7
Jindřich KOKRMENT 6
Jiří ŠLÉGR 5
Jan ČALOUN 4
Jan ALINČ 3
Robert KYSELA ing. 2
Lukáš KAŠPAR 2
Jakub PETRUŽÁLEK 1
Petr SVOBODA 1
Vladimír KÝHOS ml. 1
Martin ŠKOULA 1
Eduard UVÍRA 1
Ivo PROROK 0
Miroslav DANĚK ing. 0

Celkem litvínovští hráči a odchovanci vybojovali na MS a ZOH (nepočítaje trenérské) neuvěřitelných 31 zlatých, 24 stříbrných a 44 bronzových medailí.