Trenéři a realizační tým

Radim Rulík

hlavní trenér

Narozen 25. června 1965

Litvínovský tým převzal s M. Hořavou 23. října 2013. Předtím působil nejčastěji v K. Varech a v Plzni, před příchodem do Litvínova vedl farmu Varů v Sokolově. Podílel se na zlatých medailích reprezentace do 20 let v roce 2000 (asistent kouče Holíka) a na titulu světových šampionů na MS v roce 2005 (asistent V. Růžičky). Trénoval také ve Znojmě a v Chomutově, dále vedl Lev Poprad v KHL a v sezóně 2012/13 Košice. V Litvínově došel s týmem z posledního místa na konečnou 11. příčku sezóny 2013/14 (o play off přišel až v samostatných nájezdech v 52. kole základní části se Slavií) a rok na to s M. Hořavou k mistrovskému titulu. V další sezóně (15/16) vedl tým s O. Weissmannem a J. Šlégrem, později jen s J. Šlégrem (záchrana v baráži).


Darek Stránský

1. asistent trenéra

20. června 1970

Trénovat profesionálně začal v roce 2000 ve Vítkovicích, malé děti vedl včetně svých již několik let předtím. V Ostravě působil u dorostu až do roku 2011, pak dva roky trénoval mladší dorost v Havířově.
Před příchodem do Litvínova působil tři roky ve Spartě, u juniorky. Zkušenosti má také z reprezentačních mládežnických výběrů.
Aktivně hrál ve VŽKG, na Slovensku v Topolčanech a v Martině, dále v Zetoru Brno a ve Frýdku-Místku.
Do Litvínova přišel v květnu 2016.
Jeho otec Vladimír, mistr republiky z roku 1981, vedl Vítkovice v extralize v sezónách 1994/95 a 1995/96.

Jiří Šlégr

2. asistent trenéra

Narozen 30. května 1971

Olympijský vítěz (1998), vítěz Stanley Cupu (2002) a mistr světa (2005) poprvé trénoval litvínovské mužstvo v sezóně 2009/10 jako asistent J. Kučery. V realizačním týmu A-mužstva působil i v ročníku 2011/12.
V NHL hrál postupně za Vancouver, Edmonton, Pittsburgh, Atlantu, Detroit a Boston. Od roku 2006 je trvale zpět v Litvínově. S bohatou aktivní kariérou se rozloučil v roce 2015 ziskem mistrovského titulu. V závěru této sezóny již znovu pomáhal na střídačce, stejně tak v sezóně 2015/16. Zároveň je předsedou představenstva klubu, v jehož vedení pracuje od roku 2010.

Miroslav Rykl

vedoucí mužstva

Služebně nejstarší člen realizačního týmu, litvínovský patriot. Jako vedoucí mužstva pracuje v klubu přes tři desítky let, po odchodu sparťana Velechovského pravděpodobně extraligový rekordman.
Bývalý dlouholetý litvínovský obránce a juniorský reprezentant, získal bronz na mistrovství Evropy hráčů do 18 let. V klubu odehrál v lize 13 sezón, v nichž nastoupil ke 382 utkáním a vstřelil 10 branek. Oblékal ponejvíce dres s číslem 9.

Zdeněk Orct

trenér brankářů

K týmu nastoupil 28. dubna 2014 do začátku letní přípravy. Pavla Francouze, nejlepšího brankáře TELH v litvínovské mistrovské sezóně 2014/15, dovedl za pomoci moderních prostředků (analýzy záběrů speciální kamery za brankou a pod.) až na reprezentační úroveň.
Má bohaté zkušenosti z české i československé nejvyšší soutěže. V Litvínově odehrál 13 sezón, v drtivé většině byl jedničkou a také jedním z nejlepších gólmanů soutěže. Odchytal 501 zápasů, další přidal na Kladně a v ruské Kazani. Posledním angažmá bylo prvoligové Ústí nad Labem. Osmkrát reprezentoval, účastník dvou MS (1993 a 1998).

Ondřej Ježek

kondiční trenér

Do funkce nastoupil po M. Vodovi v létě 2015. Zapojil se již do letní přípravy.
Narodil se v Táboře, trvalé bydliště má nyní v Jihlavě, jinak pochází z jihočeské Soběslavi.
Hrál extraligu dorostu a juniorů v Českých Budějovicích a první ligu v Písku a v Jihlavě. Krátce působil také ve Finsku. Dlouhodobě spolupracuje s řadou mladých hokejistů, působících v zámoří. Absolvoval stáž ve švédském klubu Frölunda Göteborg.

Viktor Lukeš

videokouč

Do nově ustavené funkce nastoupil v létě 2012. Držitel trenérské "A" licence.
Bývalý brankář přišel do Litvínova z Plzně, kde začal chytat nejvyšší soutěž. V Litvínově odehrál 117 zápasů, celkem v lize 155.
A-tým trénoval s V. Kýhosem mladším v ročníku 2001/02 a znovu u něj působil v závěru sezóny 2011/12 jako asistent V. Jeřábka. S V. Kýhosem trénoval v extralize také Kometu Brno. Dále působil v Itálii a u litvínovské mládeže.
Od července 2014 je krajským sekretářem ČSLH v Ústí nad Labem.

František Pinc

masér

V Litvínově masíruje svaly hráčů a stará se o jejich zázemí a vše potřebné již od roku 1995.
Působil jako vedoucí klubových mládežnických družstev. Sám hokej hrál a přivedl k němu úspěšně oba své syny, kteří to dotáhli až do extraligy.
Brankář Marek byl v nejvyšší soutěži dlouholetou oporou. Působil v Litvínově, Kladně, Vítkovicích, Liberci a Spartě. Na kontě má i reprezentační starty a účast na MS.
Útočník Michal rozvinul svou kariéru zejména v zahraničí.

Roman Reif

masér

Posilou masérské složky realizačního týmu se stal v roce 2010. 
Delší dobu předtím se věnoval masážím, wellnesům, procedurám, kde nasbíral spoustu užitečných zkušeností. Pak se rozhodl získat nové ve vrcholovém sportu.
Do klubu jej přivedl Jiří Šlégr.

Zdeněk Klimpl

kustod

Služebně nejmladší člen realizačního týmu.
V roce 2012 nahradil dlouholetého kustoda S. Rosu staršího po jeho odchodu do důchodu.
V klubu rychle zdomácněl a zapracoval se, hráčům se vzorně stará o jejich kompletní výstroj.

 

MUDr. Petr Myšák, MBA

lékař

S litvínovským hokejem spolupracuje již delší dobu jako klubový lékař a to nejen s týmem mužů. Hokeji se v HC Litvínov úspěšně věnují oba jeho synové.
Ke sportu měl vždycky blízko, sám hrál extraligový volejbal. 
Profesí lékař-chirurg a rehabilitační lékař, je primářem Podkrušnohorské nemocnice následné péče Litvínov a také působí jako lékař v rehabilitačním ústavu Remed v Meziboří.
 

MUDr. Jaroslav Bednář

lékař

Rodák z Rychnova nad Kněžnou nastoupil do klubu v létě 2015.
Profesí lékař-chirurg se specializací na traumatologii v ústecké Masarykově nemocnici.
Má dlouholetý kontakt a bohaté zkušenosti s různými sporty a sportovci. Od roku 1987 spolupracoval s ústeckým fotbalem, volejbalem, basketbalem a řadu let také s hokejovým klubem. Aktivně hrál fotbal a stolní tenis, provozoval i řadu dalších sportů, stejně jako jeho tři děti.