Robert Kysela: "Chtěli jsme oživit hru Standy Dietze, který nezapadl do našeho obranného systému podle představ a nedařilo se mu tak, jak jsme očekávali my i on sám. Proto jsme připravovali trejd. Věříme, že změna pro něj může být oživením. Z možností náhrady, které se nabízely, si trenéři vybrali Jiřího Hunkese."

Radim Rulík
: "Z toho, co připadalo v úvahu, se nám příchod Jirky Hunkese zdál jako nejlepší. Znám ho z Popradu, kde jsme spolu rok působili, ještě spolu s Karlem Pilařem."
---------------------------------------------------------------------
Jiří Hunkes debutoval v extralize již v 18 letech v sezóně 2002/3 v dresu Třince, kam přešel v dorostu z Brna. Odehrál za Oceláře v nejvyšší soutěži čtyři sezóny.

Poté působil rok ve Finsku (Rauma a Lahti) a čtyři roky v Liberci (krátce i v Mladé Boleslavi). Sezónu 2011/12 hrál KHL v Popradu a rok na to ve Lvu Praha. V Praze nastoupil sedmkrát i za Spartu.

Pak se vrátil do Liberce a ročník 2014/15 strávil v Togliatti v KHL. Další dvě sezóny pak působil v německé DEL ve Schwenningenu, v úvodu této v Pardubicích.

V české Tipsport extralize odehrál Hunkes téměř 450 zápasů, v nichž zaznamenal více než stovku kanadských bodů (25+88).

Reprezentoval ve všech mládežnických kategoriích i v "A" týmu, kde odehrál tucet zápasů.
Účastnil se MS do 18 let (bronz).

S týmem Vervy by měl Jiří Hunkes poprvé trénovat dnes. Pokud se stihnou vyřídit administrativní záležitosti, mohl by nastoupit už v pátek v Plzni.