Dvě výhry za dva body ukončily v minulých dnech (bohužel rekordní) litvínovskou sérii devíti porážek.
Ale jedno čekání stále trvá – už více než pět týdnů tým nevyhrál za tři body. Na výhru v základní hrací době čeká jedenáct zápasů. Další šance to změnit přichází v pátek...

Silný kádr Bílých Tygrů Liberec, mistra a finalisty z posledních dvou let, se v soutěži trochu hledá. Klesl na jedenácté místo tabulky a včetně Ligy mistrů prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. Naposledy podlehl v Hradci Králové 1:3.

Modrobílí zatím tak trochu připomínají spícího obra, či dřímající šelmu. I Litvínov se bude v pátek snažit Tygry pokud možno neprobudit, či ještě lépe: dobrým výkonem uspat ještě víc.

Dvouciferného hráče v kanadském bodování zatím nemá Liberec žádného. Nejlepší Bakoš, Bulíř a Ševc nasbírali v produktivitě shodně sedm bodů.
V brance je jedničkou Roman Will, posledně jej ale zastoupil Aleš Stezka.

Na ledě Mountfieldu hrál Liberec v této sestavě: Stezka – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner – Bulíř, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – Stránský, Špaček, Vlach.

31. října přivítají Tygři doma v osmifinále Champions Hockey League Frölundu z Göteborgu.
Odveta ve Švédsku je na programu 7. listopadu.

Desátého září v prvním vzájemném souboji tohoto ročníku vyhrál doma Litvínov 2:0 góly Jánského a Trávníčka.
Jánský po zranění zkoušel trénovat, nad jeho startem je ale zatím otazník. Do sestavy už se minule vrátil další z marodů Viktor Hübl.

Severočeské derby můžete vidět v Litvínově v pátek, začátek deset minut před půl šestou.
---------------------------------------------------------------
V neděli míří Verva na východ Čech k utkání Mountfieldem Hradec Králové (17:00).
Na autobusový zájezd Ropáků on Tour se můžete přihlásit zde: zájezd