Škoda Plzeň přijede pod Krušné hory po porážce. V pátek ve Zlíně ztratili indiáni zápas vlastně už za necelých sedm minut. To prohrávali již 0:3, nakonec přišli o body po výsledku 1:4.

Jediným střelcem týmu na Čajkově stadiónu byl dvě minuty před koncem Kratěna. V 7. minutě střídal brankáře Svobodu Hylák.

Ale jinak je sezóna pro fanoušky Škody hokejovou pohádkou. Za všechno mluví čelo pořadí a devítibodový náskok na druhé Vítkovice, překvapení sezóny. A unikátních 134 nastřílených gólů.

Když se daří, chodí diváci. Modrobílí získali na vlastním ledě suverénně nejvíc bodů ze všech a na průměrnou domácí návštěvu si tak nemůžou stěžovat, stejně jako v Brně, Pardubicích, Spartě a Vítkovicích.

Pro zajímavost a úplnost: venku je Škoda v bodové úspěšnosti až čtvrtá. Verva ji porazila v říjnu za dva body. Vzpomínáte na Gerhátův samostatný nájezd s jednoruční koncovkou?

V Plzni ve dvou zápasech žlutočerní nebodovali při celkovém skóre 2:10.

V pátek Litvínov nepřerušil šňůru porážek.
V neděli má další šanci!

Jiří Šlégr mluvil v pátek večer o zbytečných vyloučeních: "Mrzí mě, že si před zápasem řekneme, že nemůžeme proti tak silnému mužstvu faulovat, a bohužel to potom děláme. Chci věřit, že si to kluci uvědomí. Snad jim poslední zápas otevřel oči."

Nejtrestanější hráč Tomáš Mertl - 51 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

Aukro Berani Zlín - HC Škoda Plzeň4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. O. Veselý (Fořt, Valenta), 6. Řezníček (Kubiš, Fořt), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 55. Roberts Bukarts (Nosek, Honejsek) – 58. Kratěna (Schleiss, Kracík). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC VERVA Litvínov - HC Kometa Brno1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 50. Havlíček (Hanzl, Doudera) – 11. Krejčík (Erat, Nečas), 19. Mallet (Nečas), 50. Nečas (Krejčík, Erat), 59. Dočekal Rozhodčí: Hodek a Kika Vyloučení: 7:4, navíc Havelka (L) 2+10 min. nesportovní chování Využití: 0:2 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 30 - Čiliak 27 Diváci: 4649