Stejně jako v premiérovém ročníku obnovené mezinárodní soutěže se i tohoto účastní šest českých mužstev.
Pět je stejných, šestý nováčkem: mistrovská Verva vystřídala Zlín.
Loni do vyřazovací části postoupil jediný tým, HC Sparta Praha.

Změny se dočkal i systém play off. Všechna kola kromě finále, které se hraje na jeden zápas, se budou hrát systémem doma – venku.
Nově se účastní kluby ze Slovenska, Francie, Norska, Dánska a Velké Británie.

Za bod ve skupině získá klub 1000 Euro, za postup do čtvrtfinále 10 tisíc, do semifinále 14 tisíc.

Tým trenérů Rulíka, Weissmanna a Šlégra má za sebou čtyři přípravné zápasy s celky čtyř různých soutěží a tří národností.
Se zástupcem EBEL Znojmem prohrál 2:3 (vedl 2:0), účastníka KHL Chabarovsk zdolal 4:2 (prohrával 0:2), s týmem z německé DEL Wolfsburgem prohrál po samostatných nájezdech 3:4 (vedl 3:1) a naposledy v kombinované sestavě zdolal Drážďany z DEL2 6:5.

Zánět nohy v oblasti kotníku léčí obránce Zbyněk Sklenička, který nehrál o víkendu v Drážďanech a jeho start není pravděpodobný ani v nejbližších zápasech. Po zranění třísla začal v úterý trénovat další zadák Marek Baránek, který se bude rozehrávat v Mostě.
Jinak byl tým Vervy k 18. srpnu kompletní.

První soupeř: Les Brûleurs de Loups Grenoble

První soupeř HCVL, v doslovném překladu „Paliči vlků z Grenoblu“, byl založen v roce 1963.
Název odkazuje na dřívější zvyk vypalování lesů kvůli ochraně lidských obydlí před vlky.

Klub vznikl pod názvem Grenoble Métropole Hockey 38. Hraje nejvyšší národní soutěž „Ligue Magnus“. Je několikanásobným mistrem Francie (naposledy 2009), pětkrát také skončil na druhém místě.

V minulém ročníku v 26-ti kolové základní části zvítězil se 40 body před Rouenem, který byl litvínovským soupeřem v Evropské lize v 90. letech. Titul získal klub Rapaces de Gap.

Současný stadión v Grenoblu byl otevřen v roce 2001 a jmenuje se Patinoire Pôle Sud. Kapacita hlediště je 3 496 míst.

Na MS 2015 reprezentoval klub i v Čechách dobře známý Yorick Treille. Oporou by měl být Érick Chouinard s několika desítkami zápasů v NHL na kontě. K dispozici by měl být i Čech Petr Kalus, odchovanec severomoravského hokeje jako třeba jeho protějšek Tomáš Pavelka.
Mezi známými hráči minulosti uvádí klub i litvínovského odchovance, útočníka Karla Svobodu. Bratr obránce Petra, který vstřelil zlatý gól v Naganu, hrál v Grenoblu v letech 1988 až 1991.

A-tým Litvínova se ještě s Grenoblem nestřetl, přesto tohle město a klub nejsou v černožluté historii neznámé.
S Grenoblem se utkal B-tým Litvínova v sezóně 1967/68 při svém zájezdu do Francie. Vyhrál tehdy 6:1.
A v Grenoblu nastoupil první tým našeho klubu 11. února 1972 k utkání s Francií, kterou porazil 5:2.

Grenoble má okolo 150 tisíc obyvatel a leží na jihovýchodě Francie. V údolí, ale v blízkosti tří pohoří – Vercors, Belledone a Chartreuse. Je proto základnou hlavně pro lyžování, konaly se zde jak známo zimní olympijské hry v roce 1968.
Symbolem města je lanovka vedoucí k pevnosti Bastille, která je nejstarší městskou lanovkou v Evropě.

Páteční duel bude jubilejním 450. mezinárodním utkáním Litvínova v historii klubu od roku 1945.
Vstupné na něj klub uvádí: plné - 18 Euro; zlevněné (studentské, školní, rodinné) - 15 Euro; děti 7-12 let - 10 Euro

Malý slovník hokejových pojmů:
Ofsajd: Hors jeu
Puk: Palet
Hokejka: Crosse de hockey
Gól: But
Trest: Pénalité
Rozhodčí: Arbitre

V neděli Verva nastoupí ve Finsku proti Blues Espoo.

Druhý soupeř: Blues Espoo

Město Espoo leží na samém jihu Finska a má zhruba čtvrt miliónu obyvatel. Je to druhé největší město Suomi po Helsinkách a před Tampere. S dalšími městy tvoří takzvané souměstí Velké Helsinky.

Klub z Espoo má poměrně krátkou historii, byl založen teprve v roce 1984. Je vicemistrem země z let 2008 a 2011.

Svá utkání hraje na stadiónu s názvem Barona areena. V minulém ročníku SM-Liigy se Blues kvalifikovali do čtvrtfinále, kde nestačili na Jyväskylä. Soupeři podlehli 0:4 na zápasy, poměrně jednoznačné byly i výsledky jednotlivých utkání: 1:3, 0:3, 0:4 a 4:7. Poslední duel v Espoo sledovalo 3972 diváků.

V Espoo působila v minulosti doslova plejáda českých hráčů. Vykoukal, Kapusta, Ton, Veber, Janecký, Burger, Sedlák, Zíb, Kohn, F. Turek, Zelenka, Philipp. Naposledy (v sezóně 2014/15) zlínští Honejsek a Zámorský. A také litvínovský kanonýr Jan Čaloun. Hrál zde tři sezóny na počátku tisíciletí, v letech 2001 až 2004.

Ve finské reprezentaci na posledním MS nepůsobil z Espoo nikdo.

V klubové historii se Litvínov s tímto soupeřem ještě neutkal.
Ve městě sídlí Helsinská technická univerzita a také vedení firmy Nokia. Na území města leží národní park Nuuksio.
Rodákem z Espoo je známý mistr světa ve formuli 1 z roku 2007 Kimi Räikkönen.

Rozpis utkání HCVL v Lize mistrů:
21. srpna, Grenoble – Verva Litvínov (19:30)
23. srpna, Blues Espoo – Verva Litvínov (15:00)
27. srpna, Verva Litvínov – Grenoble (18:30)
   6. září, Verva Litvínov – Blues Espoo (15:30)

Utkání mají vysílat TV stanice Sport 1 (zápas 23. 8.) a Sport 2 (zápas 21. 8.).

(Foto: zimní stadión v Grenoblu)