Patnáct zápasů trvala série prohraných duelů Vervy na ledě Zlína, než ji tým odpáral 22. prosince 2017 výhrou 4:2 na Čajkově stadiónu.

Lví podíl na tom měl obránce Jiří Hunkes, který v utkání dosáhl hattricku a přiřadil se tak ke svým litvínovským předchůdcům. Tedy k zadákům, kteří téhož v litvínovském dresu v nejvyšší soutěži dosáhli před ním: Jiřímu Bublovi, Arnoldu Kadlecovi, Jordanisi Karagavrilidisovi, Janu Vopatovi mladším.

Zlín v neděli zvládl těžký a důležitý duel s Jihlavou a má nyní na první desítku tabulky čtyřbodový náskok.
Dvakrát se trefil z přesilovek Okál, dvakrát mu přihrával Bukarts, který už atakuje hranici čtyřiceti kanadských bodů. V soutěži ho to řadí na výborné páté místo.

Zlínskou spokojenost s lotyšskými hráči dokumentuje fakt, že v klubu dnes podepsal nový dvouletý kontrakt produktivní obránce Freibergs.

Verva zapracovává do sestavy nové hráče (Mikúš a Růžička už se prosadili v kanadském bodování) a zaroveň také vyhlíží návrat alespoň některých marodů. Na led s týmem už chodí útočník Peter Jánský a připravuje se také Jakub Černý.

Při dlouhé sérii porážek nemá smysl dívat se na tabulku, co by ještě bylo možné a co už ne. Důležité je tvrdě pracovat na tréninku, maximálně bojovat a hrát disciplinovaně v zápase.

Zkrátka dřít a dřít na zlepšení. Výhra pak přijde.
Jasně, že každé hlasivky fanouška jsou v tom vítanou pomocí.
----------------------------------------
V pátek Verva vyjede na led Ocelářů z Třince a v neděli přivítá doma Mladou Boleslav (15:30).