Lepší skóre posouvá nyní na pátou příčku Kometu.
Kdo ji bude držet ve středu večer?

Čtyři z posledních pěti zápasů Brňanů skončily až gólem v prodloužení, z toho dva výhrou a dva porážkou modrobílých.

Na podzim Jihomoravané nashromáždili dostatek bodů, takže je slabší úvod nového kalendářního roku včetně dlouhodobějších zranění dvou útočníků, Zaťoviče a Erata, z první „šestky“ tabulky nevystrnadil.

V pauze klub uváděl na marodce kromě zmiňovaných borců ještě Vincoura, Štencela, novou akvizici Krejčíka a Krále. Posledně jmenovaný už se ale spolu s Eratem mají ve středu vrátit do hry.

Kanaďan Mallet si aktuálně odpykává dvouzápasový disciplinární trest. Za faul na varského Gorčíka (zásah do oblasti hlavy a krku) v posledním utkání dostal navrch i finanční pokutu.

Do hry už zasahuje i teprve 16-letý (narozen 26. května 2000) syn generálního manažera a kouče klubu Libora Zábranského stejného jména.
Žádný hráč současného kádru Komety neoblékl v minulosti litvínovský dres.

Karel Pilař má v týmu soupeře starší protějšek, útočník Kamil Brabenec dovršil 17. května 2016 čtyřicítku.

Verva čeká na tříbodovou domácí výhru čtyři zápasy. O přestávce se do tréninku s týmem zapojil předposlední z dlouhodobých marodů, norský obránce Sørvik.

V Brně žlutočerní pamatují i zápas (14. 11. 2012), při němž Jakub Černý nebyl po vypršení trestu vpuštěn z trestné lavice do hry (až o drahnou chvíli později).
Podstatně radostnější vzpomínkou je semifinále play off před dvěma lety, kdy se severní Čechy radovaly v prodloužení pátého zápasu z postupu do finále (na utkání 4:1).

Ve středu půjde o páté místo ale hlavně o to, kdo v prvním utkání po reprezentační přestávce vykročí důrazněji za přímým postupem do čtvrtfinále play off. Oba celky nyní mají náskok tří bodů. Sedmý Chomutov zajíždí do Pardubic.

Aktuální vzájemná bilance mluví pro Kometu (2:7).
------------------------------------------------------------------------------------
V pátek zamíří Verva do Vítkovic (17:00), které jsou dnes rovněž ve hře o „šestku“.
V neděli přijedou do Litvínova podél Krušných hor k odpolednímu zápasu Karlovy Vary (15:30).