Zápasovou bilanci má černožlutý tým zatím mírně pasívní. Případnou čtvrteční výhrou ji může vyrovnat, ale to není rozhodující.

18. srpna odehrál Litvínov s Chomutovem na Zimním stadiónu Ivana Hlinky své nejlepší letní utkání. Alespoň z pohledu fanoušků určitě, padlo v něm jedenáct branek, z toho sedm do sítě soupeře (7:4).

Piráti poté vyhráli v Chemnitz nad německým Crimmitschau 4:1 a zdolali švýcarské Martigny 6:2. V úterý se na ně dobře vyspaly Karlovy Vary, Růžičkovi svěřenci na ně v omlazené sestavě nestačili a prohráli 2:6. O vítězi rozhodla už první třetina (0:4).

„Dali jsme šanci širšímu kádru, hráčům z farmy nebo juniorům, výsledek bych proto nehodnotil. Jeden z důvodů byl, že s Energií hrajeme první kolo extraligy,“ uvedl po utkání jeden z chomutovských koučů Jan Šťastný.

Nástupci elitního forvarda Červenky? Tři góly zaznamenal v přípravě Kämpf, pět asistencí Kanaďan Skinner.

Také litvínovský trenér Radim Rulík při uvažování o čtvrtečním zápase zmínil blížící se vzájemný duel v extralize: „Je třeba mít na zřeteli, že s Chomutovem hrajeme v extralize poměrně brzy, už ve 4. kole.“

Pro Vervu je zápas první zářijový den posledním před extraligovým startem, stejně jako pro soupeře. HCVL začne mistrovskou sezónu 9. září v Olomouci, o dva dny později přijede pod Krušné hory Zlín.

Bodování Vervy nyní vede s pěti kanadskými body Jakub Černý (2+3). Dvakrát se do střelecké listiny zapsalo osm hráčů.

V týmu jsou na zkoušce brankáři Hübl a Halász. S týmem již po zranění trénovali útočníci František Lukeš a Richard Nejezchleb. Na marodce jsou brankář Petrásek (nemoc) a obránce Frolo (zranění).

Na přípravné zápasy v SD aréně je jednotné vstupné 50 korun, druhé derby této sezóny má úvodní vhazovaní v 17:30.