Úterní první vzájemný zápas Vervy Litvínov a Bruslařského klubu nabídl solidní, poctivý přípravný duel. Nepostrádal nasazení, důraz, i pěkné akce. Přesto, že žlutočerní hráli již čtvrté utkání v šesti dnech. A k potěše diváků padlo sedm gólů (4:3).

Po povedených kombinacích dvakrát uspěla Verva, vždy hned v prvním střídání v první a druhé třetině. A dvakrát využila přesilovku po ráně od modré čáry, jednou Sklenička při hře pět na čtyři, jednou Kubát ve výhodě čtyři na tři.

Trenéry musel potěšit úspěšný návrat brankáře Michaela Petráska. Po letním zranění nastoupil k prvnímu zápasu po téměř pěti měsících a svou půlku porce (střídal ve 30. minutě) zvládl dobře. Inkasoval jediný gól z hole Knotka v závěru první třetiny.

Stínem zápasu bylo zranění Jakuba Mataie v závěru první třetiny. Více napoví další vyšetření. V útoku pak zaskakovali i obránci.
Druhý marod Tomáš Matoušek vážně zraněn není a mohl by být do soutěže v pořádku.

Litvínov znovu objevuje ofenzívní schopnosti obránce Karla Kubáta. V úterý zaznamenal gól a asistenci, ve čtyřech utkáních dohromady pět kanadských bodů (2+3). Aktuálně je v klubové produktivitě nejlepší.

Dá se očekávat, že litvínovští trenéři nasadí ve čtvrtek do hry někoho z - v úterý odpočívajících - hráčů (Kantor, Dietz, Sørvik, Lukeš, Hübl, Hořava). V sobotu proti Finům (15:30) vyjede sestava, která se bude blížit extraligové?

Boleslav doma hrála zatím jediné utkání (porazila Znojmo 3:2) a tak budou její fanoušci na zápas jistě natěšeni.