Po přestěhování klubu Mountfieldu z Českých Budějovic za lepšími finančními podmínkami na východ Čech získala Tipsport extraliga nové atraktivní derby. Po dvaceti se zopakovala historie bitev Pardubice - Hradec.

Mountfield HK začal sezónu porážkou na Spartě, ale v dalších jedenácti utkáních v řadě bodoval a prohrál znovu až se Spartou!
Vyšvihl se tak do špice tabulky a drží se tam nepřetržitě.

Poprvé tým podlehl v 60 minutách někomu jinému než Spartě až v 16. kole (Karlovým Varům).
Poslední kola? Dobré až vynikající, s jedinou výjimkou. Tou byla vysoká porážka doma od Slavie (1:6).
Kromě té ale: dvoubodová výhra na Spartě (2:1p), skalpy Třince (2:0) a venku Varů (2:1sn) i Kladna (3:1).

Na Kladně hrál MHK v sestavě: Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Prokop – Květoň, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Červený – Tvrdík, Langhammer, Škoda – Švihálek, Knotek, Rousek.
Bodování klubu kraluje Jiří Šimánek (16 + 14). Jedničkou v brance je Pavel Kantor.

O to všechno cennější byl první litvínovský výsledek s Hradcem 6. září. Verva vyhrála na ledě soupeře 3:2 po nájezdech (rozhodl Hanzl).
Zároveň to bylo vítězství i trochu zakleté, protože právě po něm následovala série osmi porážek žlutočerného týmu.

V odvetě na ZS Ivana Hlinky MHK porážku Litvínovu oplatil. Uspěl stejným poměrem po prodloužení (rozhodl Květoň).
Na třetí zápas v sezóně se chystá několik desítek litvínovských fandů, zájezd zaplnil dva autobusy.

Svěřenci trenéra Draisaitla a ex-litvínovského Jiřího Kučery jsou nyní v tabulce druzí. Sice s desetibodovou ztrátou za suverénní Spartou, ale také s pohodlným šestibodovým a vyšším náskokem na ostatní týmy. A to je na nováčka, byť řada hráčů přešla z Budějovic, vynikající bilance...
V klubu působí na postu sportovního manažera Tomáš Martinec, který si dříve zahrál i v Litvínově.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Do přípravy Vervy se v přestávce po nemoci vrátil Robin Hanzl. V neděli se k týmu připojil také útočník Václav Skuhravý z Českých Budějovic, kterého klub získal na střídavý start. Zatím netrénuji zranění František Lukeš (zkouší bruslit) a Kamil Piroš, v pondělí byl na ledě i Jiří Šlégr.

Litvínov bodoval v patnácti z dosavadních sedmnácti duelů. V Hradci tým čeká jedna z nejtěžších zkoušek.
V sobotu se žlutočerní budou doma loučit s rokem 2013 duelem s Oceláři Třinec.
O zápas je zvýšený zájem, jen z blízkého Německa přijede v mezisvátkovém čase několik set fandů.

Kalendářní rok uzavře Verva v pondělí na ledě lídra soutěže, Sparty Praha.

Také rok 2014 začne tým venku, v pátek 3. ledna podkrušnohorským derby s Energií Karlovy Vary.
A novoroční premiéra v Litvínově bude v neděli 5. ledna proti Kometě Brno (18:20).