Jak jsme již uvedli v článku V přípravě… vstupné na tento zápas je 50 korun k sezení, 30 korun k stání a držitelé permanentek mají vstup zdarma.

Na deset vzájemných zápasů to v této sezóně mohou dotáhnout Verva a Piráti. Počítejte s námi: dva v přípravě před sezónou, čtyři v základní části, dva v únorové přípravě, dva možná ve skupině play out.

Zatímní bilance je na chlup vyrovnaná.
Ze žlutočerného pohledu: 3:3 na body v přípravě (skóre 3:4) a 6:6 na body v Tipsport extralize (skóre 11:10).
Celkem tedy 9:9 a skóre 14:14.

Chomutovští si účast v předkole play off dost zkomplikovali v posledních dvou kolech před přestávkou. Nejprve neudrželi třígólový náskok v Plzni (4:5sn) a poté jim 6. února i trojnásobné vedení nad Vervou (1:0, 2:1, 3:2) vyneslo nakonec jen bod (3:4sn).

Hráče, klub i jeho fanoušky to mrzelo, zejména když si všichni dobře pamatují z minulé sezóny, že se z předkola dá dojít až do semifinále.

Sparta na desáté příčce nyní sice drží na Piráty jen jednobodový náskok, ale má zápas k dobru. Navíc se na Piráty tlačí dvanáctá Mladá Boleslav.

Z posledních osmi mistrovských zápasů v podkrušnohorském derby sedm vyhráli hosté. Dokonce i v létě se Verva radovala v Chomutově (2:1) a předtím modří v Litvínově (3:1).

Tým Vervy se připravuje na finiš Tipsport extraligy po krátkém volnu od pondělí 12. února. V zápasech se sousedním rivalem už by po zranění mohl nastoupit brankář Petrásek.

Odveta úterního litvínovského duelu je na programu ve čtvrtek v Chomutově (17:30).
Vidět ji tam můžete za jednotné vstupné 50 korun.