První duel Litvínova s Ústím přitáhl 1. srpna čtvrt druhé tisícovky diváků.
Podkrušnohorské derby mívá vždycky svůj náboj – kolik jich přijde tentokrát?
A kdo z nových tváří HCVL se objeví na ledě?

Po dlouhých dvaceti letech sestoupily letos na jaře Karlovy Vary z nejvyšší soutěže.
Smutek jejich fanouškům přinesl 23. duben 2017 a poslední kolo baráže, v němž už ani tříbodová výhra k uhájení příslušnosti k elitě nestačila. Po 13. místě po základní části (na desátou příčku ztratili Západočeši 24 bodů) a předposledním ve skupině play out (nadstavba o umístění na 11. – 14. místě) museli do baráže. V ní spolu s Českými Budějovicemi Varští neuspěli v konkurenci Pardubic a Jihlavy. V konečné tabulce jim scházel jediný bod.

Utkání na Zimním stadiónu Ivana Hlinky bude pro tým z lázeňského města prvním před novou sezónou. Celkem jich má naplánováno osm.

Odveta s Vervou je na programu ve čtvrtek v KV aréně (17:30). Vidět ji můžete za jednotné vstupné 50 korun.

Pak svěřence trenérů Pešouta a Marišky čekají: Kladno (dvakrát), Litoměřice, Mladá Boleslav, německý Landshut a Chomutov.

Na soupisce jsou tři cizinci, Fin Tuominen, Slovák Gríger a Slovinec Podlipnik. Kádr skládá sportovní manažer Jaromír Kverka starší, generálním manažerem je od června tohoto roku Karel Holoubek, vlastník klubu a jeho dlouholetý významný finanční podporovatel.

V minulé sezóně nevstřelila Verva Energii ani v jednom zápase víc než tři góly. Energie Vervě pak vždy jen jeden nebo dva.
Společní jmenovatelé: všechny čtyři duely byly těsné, všechny měly přitom unikátní výsledek a všechny čtyři Litvínov vyhrál: 3:1, 2:1p, 3:2 a 3:2p.

Verva v premiéře 1. srpna (6:3) nasadila do hry hlavně hráče širšího kádru. Ti se prosadili a rozhodli utkání s prvoligovým soupeřem za první třetinu (4:0). Dá se předpokládat, že nyní se sestava promíchá.

Při úterním utkání v Litvínově (17:30) můžete zakoupit permanentní vstupenku. Lístek na zápas pořídíte (vstupné je jednotné k stání a k sezení) za 30 korun.