Kärpät Oulu vstoupí do nového ročníku nejvyšší finské soutěže stejně jako Verva 8. září. Do té doby má v plánu odehrát nejméně šest přípravných zápasů.

Klub byl založen v roce 1946, tedy jen o rok později než litvínovský.
Je sedminásobným mistrem Finska. První titul dobyl v roce 1981, dalších šest v novém tisíciletí. Naposledy v roce 2015, tedy ve stejné sezóně, jako HCVL.

V minulém ročníku vypadl hned na začátku play off (v jakémsi předkole) s HIFK Helsinky. V souboji o poslední dvě místa ve čtvrtfinále podlehl 0:2 na zápasy.

První přípravný duel odehrál Kärpät 11. srpna s týmem KalPa Kuopio a na jeho ledě vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech. Oba góly vstřelil Švéd Lasu. Kromě něj nastoupili v týmu i další zahraniční hokejisté, Francouz Bertrand, Američan Kivihalme a Kanaďan Heshka.

V pátek se Oulu utká v Chomutově s Piráty. V jeho dalším rozpisu zápasů nechybí ani švédští soupeři (Lulea, Skelleftea).

Na soupisce Oulu najdeme už třetí rok i jméno českého mladíka Radka Koblížka (* 1997). Dříve zde působilo mnoho známých Čechů, například Tenkrát, Ton, Ujčík, Broš, Kratěna, Vondrka a další.
A také litvínovští odchovanci či bývalí reprezentanti žlutočerných barev, jako Štěpánek, Machulda, Kašpar, P. Rosa, Eminger…
Mezi kluby však půjde v sobotu odpoledne o první vzájemný zápas na úrovni A-týmů.

S finským soupeřem se Litvínov naposledy utkal 6. září 2015, kdy v rámci Ligy mistrů porazil na Hlinkově stadiónu Espoo Blues 3:2 v prodloužení.

V sedmi přípravných zápasech dosud Verva čtyřikrát vyhrála. V kanadském bodování dotáhli obránce Kubáta (2+3) útočníci Lukeš (4+1) a Jánský (3+2).
Také sobotní mezinárodní duel (15:30) můžete pod Krušnými horami vidět za 30 korun.

V dalším týdnu čeká HCVL dvojutkání s Chomutovem a turnaj v Drážďanech.