Litvínov se turnaje zúčastní potřetí za sebou, celkově bude hrát v tomto městě za poslední roky již počtvrté.

Něco z historie
Poprvé se klání ještě na starém zimáku v Drážďanech, který měl sítě nad mantinely místo tvrzených skel, účastnil už před deseti lety. Turnaj se tehdy jmenoval Königs Hof Four Points Cup a v klubu působil bývalý litvínovský hokejista Jan Tábor.

V roce 2006 se hrálo každý s každým, za účasti HC Chemopetrol, Ice Tigers Norimberk, „Lišek“ z Duisburgu a samozřejmě domácích Dresdner Eislöwen.

Litvínov obsadil druhé místo. Nejprve podlehl Norimberku 3:5, pak s pomocí pěti kanadských bodů Roberta Reichela (1+4) vysoko zdolal Duisburg 7:3 a na závěr i v kombinované sestavě porazil Drážďany 4:2.

V roce 2014 se žlutočerné barvy do Drážďan vrátily a znovu skončily těsně pod piedestalem. Turnaj byl opět čtyřčlenný, ale hrálo se „pavoukem“, ve dnech 23. a 24. srpna.

V semifinále Litvínov porazil účastníka německé DEL „Grizzly Adams“ z Wolfsburgu 4:3 brankami Jurčíka, Hübla, Piroše a Jánského. Ve finále pak podlehl trochu překvapivému celkovému vítězi, domácím Drážďanům 3:4. Vítězný gól vstřelil ve 44. minutě Rus Dmitrijev, za Vervu byli úspěšní Hanzl, Jánský a Majdan. Přihlíželo 1002 diváků.

Drážďany a Litvínov doplnili loni opět tým z Wolfsburgu a s ním známý berlínský celek Eisbären. Turnaj se v roce 2015 hrál pod názvem Müller´s Fanshop-Cup.

Verva podlehla v semifinále Wolfsburgu 3:4 po samostatných nájezdech, když její góly dali Pavlík, Písařík a Martynek. V utkání o třetí místo se pak radovaly Drážďany poměrem 6:5. Za žlutočerné se gólově prosadili Šrámek, R. Hanzl, Pavelka, Válek, Štěpka a Martynek.

Rozpis turnaje 2016 (v originále, také pro německé fandy Vervy)

Samstag, 27. August:
16 Uhr: Verva Litvinov – Weißwasser
19.30 Uhr: Eislöwen – Eisbären

Sonntag, 28. August:
14 Uhr: Spiel um Platz 3
17.30 Uhr: Finale

Předprodej vstupenek najdete zde

Litvínov se blíží do závěrečné fáze přípravy před novou sezónou. Pro statistiky dosavadní bilance:
8 zápasů - 2 - 1 - 1 - 3 (1 zápas nedohrán), skóre 18:21.

Sobotní deváté utkání určí, zda HCVL v neděli nastoupí odpoledne k boji o třetí místo v turnaji nebo vpodvečer k zápasu o prvenství.