Ještě 120 (130) minut hry a Tipsport extraliga vydechne k první přestávce. Všem čtrnácti klubům přichystala podzimní kvapík. Litvínov odehrál (odehraje) dokonce 16 zápasů za 52 dní.

Dvakrát už hráli žlutočerní doma s Hradcem (díky předehrávce 32. kola), teď zamíří ve čtvrtek odpoledne podruhé do Slezska k utkání s Třincem (díky prohozenému pořadatelství, v prosinci je v Třinci kulturní akce).

První duel ve Werk aréně 13. září se dlouho vyvíjel pro Vervu dobře. V delší čas bezbrankovém zápase se po Reichelově gólu ve 47. minutě hosté ujali vedení 1:0. Sedm minut před koncem už to ale bylo 2:1 pro Oceláře. Oba góly vstřelil Rastislav Špirko.

Třinec pak vyšplhal až do čela tabulky. V popředí se drží i přes nečekané klopýtnutí v nedělním střetu prvního s posledním. Podlehl doma Plzni 3:4.
Pozor, byl to (v 15. kole) první zápas, ve kterém Slezané vyšli bodově naprázdno! Obdivuhodná série. Takové ale často končí nečekaně.

Klubové bodování těsně vede Jakub Petružálek (5+8). Týmu schází výraznější střelec, ale pět gólů má za to na kontě hned pět hráčů.

Mužstvo v létě převzal trenér Vladimír Kýhos a radost mu dělá brankář Šimon Hrubec, který jako jediný v soutěži drží momentálně úspěšnost zásahů nad hranicí extratřídy (95 procent).
Druhý je Jaroslav Janus.

Verva může už v pátek překročit hranici 30 bodů. V sedmnáctém zápase by to bylo o patnáct (!) utkání dříve než loni a jen o dva zápasy později než v mistrovském ročníku 2014/2015.

V týdnu už se s týmem připravoval útočník Miloslav Hořava, který chyběl v posledních dvou zápasech.
Mladý útočník Vervy Lukáš Válek po utkání s Olomoucí rozhodl ve středu i duel Mostu ve WSM lize v Benátkách (1:0sn).

Oba soupeře v rámci 16. kola, Třinec a Litvínov, dělí nyní v tabulce sedm bodů.
Poleptá benzín Verva třineckou ocel?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Po pátečním zápase na ledě nejvzdálenějšího extraligového soupeře zamíří v neděli tým HCVL naopak k nejbližšímu soupeři, do Chomutova (15:30).